Pavasaris šogad kavējas, bet ērces ir jau modušās un pašlaik atrodas
tuvu zemei, tāpēc, dodoties dabā, īpaša vērība jāpievērš tam, kāds ir
apģērbs un apavi potīšu rajonā. Mediķi atgādina, ka visdrošākā
aizsardzība pret ērču encefalītu ir vakcinācija.
– Kāds ir jūsu ieteikums – vai pret ērču encefalītu vajadzētu potēties? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Spodra no Cesvaines: – Attieksme ir dažāda, un domas atšķiras. Ir, kas uzskata, ka potējoties var iegūt arī blaknes un nesasniegt gaidīto efektu. Tas ir dziļi individuāli, tāpēc lēmums par vakcināciju būtu jāpieņem katram pašam.
Aija no Lubānas: – Par to vairāk būtu jādomā jaunajiem. Droši vien ir vērts potēties, bet pati es nekad neesmu to darījusi, un arī ērce ir piesūkusies tikai reizi tālā bērnībā. Toreiz viss beidzās labi, jo tā bija vesela ērce.
Antons no Madonas: – Esmu potējies pret ērču encefalītu. Kādreiz to nedarīju, bet, tā kā patīk sēņot un arī ogas jālasa, tagad potējos. Turklāt pirms tam ērces bija piesūkušās divreiz, un tas arī rosināja izšķirties par vakcināciju. Toreiz viss beidzās laimīgi, jo tās bija veselas ērces.
Oļegs no Daugavpils: – Savu reizi esmu potējies pret ērču encefalītu, bet beidzamajos gados gan vairs ne. Iespējams, termiņš ir pagājis un vakcinēties nepieciešams no jauna.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
04.04.2018.