Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: airBaltic maksātspējas problēmas

Redakcija

Autors • 24.08.2011.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, valdībai vajadzētu glābt maksātspējas problēmās nonākušo „airBaltic" un saglabāt to kā nacionālo lidsabiedrību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jevgenijs: – Iespējams, valdībai vajadzētu glābt airBaltic, bet varbūt arī ne – īsti nezinu, jo šajā jautājumā neesmu iedziļinājies un arī ar lidmašīnām nelidoju.

Arnolds no Meirāniem: – Būtu jārīkojas atkarībā no tā, cik miljonu vērta tā vispār ir un kāda vērtība ir valsts kontrolpaketei. Vispirms gan no amata būtu jāatbrīvo pašreizējais tās vadītājs B. Fliks, līdzīgi, kā tas notiek citās darbavietās, ja nestrādā vai uzņēmumam ir lieli zaudējumi. Protams, to būtu svarīgi saglabāt kā nacionālo lidsabiedrību. Valstij jau tāpat nekas daudz nepieder. Pat „Latvenergo" vairs īsti neesot mūsu, liela daļa jau esot privatizēta, mums laikam vien Sadales tīkli ir palikuši.

Ilona no Jēkabpils: – Manuprāt, valdībai būtu jānodarbojas ar valstiskām lietām, nevis uzņēmējdarbību, īpaši tādu, kas nes tik lielus zaudējumus. Lidojumus var nodrošināt arī privātajam biznesam piederošās lidsabiedrības.

Madoniete Daina: – Nekādi miljoni nav jāiegulda, un par katru cenu tā nav jāsaglabā kā nacionāla lidsabiedrība. Jau „Parex" bankas glābšanā tika iegrūsti miljonu tūkstoši. Tādos parādos esam iestiguši, ka tos maksās ne tikai mūsu bērni, bet arī bērnubērni. Lai B. Fliks vispirms atbrauc uz Latviju un samaksā to, kas ir jāsamaksā. Ja viņam būtu tīra sirdsapziņa, Vācijā vis neslēptos.

Cesvainiete Sandra: – Mūsu valstī kaut kā viss ir ļoti jocīgi. Kad jāpieliek pensijām, naudas nav, bet, kad kaut kas jāglābj, tā atrodas miljoni. Lai vispirms sauc pie atbildības to, kas lidsabiedrību ir novedis līdz maksātspējas problēmām. Vienreiz ir jāizbeidz, ka mūsu valstī neviens ne par ko neatbild. Katrā ziņā es esmu pret to, lai šādā veidā tiktu tērēti valsts budžeta līdzekļi.

Madoniete Ilze: – Krīze, manuprāt, vēl nav beigusies, tāpēc tik lielus līdzekļus no valsts budžeta ieguldīt nevajadzētu. Ja nu vienīgi ir simtprocentīga pārliecība, ka tas ar laiku nestu peļņu valstij, varbūt tad vēl šādā veidā varētu mēģināt glābt lidsabiedrību.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px