Tuvojas 8. marts – Starptautiskā sieviešu diena. – Kādas ir jūsu domas par 8. martu: vai jums joprojām tie ir svētki, un vai šajā dienā saņemat ziedus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Antoņina: – Es tos jo-projām svinu, un ir arī, kas man šajā dienā ziedus dāvina. Tie nevar būt aizgājušo laiku svētki, jo ziedi vienmēr rada prieku. To, ka 8. martu svin daudzi, var labi redzēt pilsētā, redzot ļoti daudzus ar ziediem rokās, un arī ziedu veikalos ir garas rindas.
Madoniete Ņina: – Ziedus 8. martā saņemu jau daudzus gadus. Tos man dāvina vīrs. Šajā dienā ziedus saņem arī manas draudzenes un paziņas. 8. martu plaši nesvinam, bet mums tie joprojām ir svētki, kas raisa pozitīvas emocijas.
Rīdzinieks Māris: – Mājās tos īpaši nesvinu, bet ziedus mammai un māsai šajā dienā vienmēr uzdāvinu. Esmu šoferis, un ziedus priekšnieka uzdevumā aizvedu un apsveicu 8. martā kolēģes dzelzceļnieces. Ziedus dāvināt vienmēr ir patīkami, ja redzi, ka tas sagādā prieku.
Vestēnietis Juris: – Ziedus dāvinu savas paaudzes sievietēm, kurām 8. marts jo-
projām ir svētki. Jaunās meitenes gan to vairs tā neizjūt. Ziedus dāvināt jau nav nekas slikts. Pieturos arī pie 8. marta tradīcijas šajā dienā dāvināt tulpes, kuras citos svētkos jau reti dāvina.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
07.03.2018.