– Vai jūsu ģimenē tiek atzīmēts 8. marts – Starptautiskā sieviešu diena? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarma no Cesvaines: – 8. martu es, līdzīgi kā daudzi citi, nekad neesmu uztvērusi kā politiskus svētkus, un man tie liekas daudz pieņemamāki nekā Helovīns un tamlīdzīgi svētki. Neko sliktu, gatavojoties 8. martam, mums nemācīja arī skolā. Mācījāmies jaukus dzejoļus un dziesmas, gatavojām dāvaniņas māmiņām un apsveicām.
Madonietis Nauris: – Protams, 8. marts ir svētki, kad apsveicu sievietes. Ziedus dāvinu arī darba kolēģēm. Katrā ziņā pret 8. martu man ir pozitīva attieksme.
Ināra no Praulienas: – Tos joprojām uztveru kā svētkus. Visu laiku jau pie tiem ir dzīvots. Arī tagad šajā dienā saņemu ziedus. Tie ir visdažādākie, tagad jau ir ļoti liela ziedu izvēle. Katrs var izvēlēties tos, kuri labāk patīk, un dāvināt sievietēm mīļākos ziedus.
Barkavietis Jānis: – Tie man joprojām ir svētki. Arī kalendārā 8. marts ir atzīmējamo dienu sarakstā. Šajā dienā apsveicu sievu, meitu, mazmeitas, tāpat citus tuviniekus. Šogad dāvināšu rozes – redzat, tās esmu jau nopircis, bet iepriekšējos gados esmu apsveicis arī ar citiem ziediem. Tas atkarīgs no piedāvājuma veikalos, kas tagad ir ļoti plašs
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
08.03.2017.