– Kā esat iecerējuši pavadīt 4. maija svētku brīvdienas? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Modra: – Tās izmantošu dārza darbiem, jo pavasara elpa beidzot ir jūtama, bet svētku pasākumus vismaz pagaidām neesmu ieplānojusi apmeklēt. Laiku pavadīšu kopā ar saviem tuvajiem cilvēkiem.
Madoniete Ruta: – Atceros, toreiz, kad 4. maijā pieņēma Neatkarības deklarāciju, bija silts un saulains laiks. Gribētos, lai arī šogad būtu tikpat patīkams laiks, jo arī tas uzlabo garastāvokli. Attiecībā uz Baltā galdauta svētkiem varu teikt, ka ir iedibināta jauka tradīcija, bet latviešiem, kad ģimene sabrauc kopā, baltais galdauts nav nekas jauns: tas vienmēr tiek uzklāts. Brīvdienās rušināšos pa siltumnīcu, tāpat kopā ar meitām gan jau kaut kur pabrauksim, piemēram, uz Stirnieni, kā arī pa jauno Rīgas-Rēzeknes šoseju, lai apskatītu jauno skatu torni.
Cesvainiete Baiba: – Priecājos par Baltā galdauta svētkiem. Ļoti skaisti tos, piemēram, pagājušajā gadā pie mums sarīkoja vienā daudzdzīvokļu mājā, kad saaicināja visus kaimiņus. Tas ir ļoti labi, ka vismaz reizi gadā kopā var sanākt un parunāties.
Regīna no Liezēres: – Baltā galdauta svētki 4. maijā ir laba tradīcija, bet pati tajos neesmu piedalījusies. Savukārt tas, kādus lauku darbus varēs paveikt, būs atkarīgs no laikapstākļiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
02.05.2017.