– Kā jūs vērtējat 11. Saeimas vēlēšanu rezultātus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Roberts no Madonas: – Pārāk lielu izmaiņu jau nav. Nedaudz pamainījies spēku samērs Saeimā, lielākas iespējas ir veidot dažādas koalīcijas. Manuprāt, jaunā valdība būtu jāveido Zatlera Reformu partijai, „Vienotībai" un „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK". Premjera amatā varētu palikt V. Dombrovskis, kas pārzina situāciju un kam droši vien ir arī idejas, ko vajadzētu īstenot. Pagaidām skaidrības par to, ka tā notiks, gan nav. Rodas pat iespaids, ka trešais sadarbības partneris varētu būt „Saskaņas centrs", bet tas nebūtu pareizi.
Ādolfs Bukovskis no Lubānas novada: – Saeimu esam ievēlējuši, bet, manuprāt, pārāk ilgi ievelkas partiju savstarpējās sarunas, neviešot skaidrību, kas īsti veidos nākamo valdību. Esmu par to, lai nākamajā Saeimā būtu spēcīga koalīcija un valdību veidotu visas četras vēlētāju lielāko atbalstu guvušās partijas, tai skaitā gan „Saskaņas centrs", gan Nacionālais bloks. Jāstrādā visiem kopā un nevajag dalīties.
Madonietis Artis: – Es domāju, nekas nav mainījies un nekas arī nemainīsies, jo sistēma palikusi tā pati, vēlēšanās joprojām ir jāizvēlas no partiju sarakstiem, un diemžēl netiek ieviesta mažoritārā vēlēšanu sistēma, kad varētu balsot par konkrētiem deputātu kandidātiem. Partijas savā starpā atkal vienosies, un viss turpināsies pa vecam. Kaut kas jau tiks darīts, bet cik – valsts un visu mūsu labā, tas jau ir cits jautājums.
Iveta no Jaunkalsnavas: – Partija, par kuru balsoju, ir iekļuvusi Saeimā, kaut arī vēlēšanās nav ieguvusi 1. vietu. Par to, kā tagad būs un kas veidos valdību, grūti pateikt. Partijas pašas to vēl īsti nezina. Gribētos, lai dzīve kļūtu labāka un politiķi vairāk domātu par valsts attīstību, bērniem, kas ir mūsu nākotne.
Edīte no Bērzaunes:- Partija, par kuru balsoju, ir Saeimā, un esmu priecīga par to. Savu izvēli es neslēpju, tā ir Zatlera Reformu partija. Cerēsim, ka beidzot, pēc tik daudziem sāpju gadiem, būs labāk. Saeimā esam ievēlējuši daudzus jaunus, izglītotus cilvēkus. Mans vēlējums – lai visas ievēlētās partijas atrastu kopēju valodu un strādātu Latvijas labā.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA