– Kā jūs vērtējat 11. Saeimas darbu gadu pēc ārkārtas parlamenta vēlēšanām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Roberts no Barkavas: – Man liekas, ka 11. Saeima vismaz pagaidām cenšas pildīt pirms vēlēšanām dotos solījumus. Protams, ne visu var izdarīt, jo tas ir atkarīgs ne tikai no tiem, kas ir kaut ko solījuši, bet no visas Saeimas. Kopumā tā strādā tīri labi, un, manuprāt, arī valdība nekritīs. Tam vajadzētu nopietnāku iemeslu nekā iespējamā divu ministru demisija. Visi it kā saka, ka vajag reformas, bet tad, kad to kāds mēģina darīt, uzreiz draud ar demisijas pieprasīšanu.
Madonietis Nikolajs: – Es domāju, ka Saeima strādā slikti. Tik daudzi ir aizbraukuši no Latvijas un strādā ārzemēs. Deputāti domā tikai par sevi, nevis par to, kā attīstīt ražošanu, veicināt jaunu darbavietu radīšanu. Cik ilgi tas turpināsies? Kamēr nebūs pietiekami daudz ienākumu budžetā, tikmēr arī nevarēs nodrošināt pienācīgas sociālās garantijas.
Jānis no Saikavas: – Nekas būtiski nav mainījies. Var jau aizbraucējus aicināt atgriezties dzimtenē, bet, kamēr te neviens nedomās par cilvēku, tikmēr turpināsies aizbraukšana uz ārvalstīm, jo tur cilvēku novērtē. Bet kā ir pie mums? Uzņēmēji pat nesamaksā to, ko apsola. Tāpēc cilvēki arī brauc projām. Paši uzņēmēji grib pelnīt daudz un, kā saka, vienā dienā kļūt bagāti, bet strādniekiem nopelnīto negrib samaksāt – čakarē uz katra soļa. Saeima neko nedara, lai šo situāciju mainītu, tikai gudri runā…
Edgars no Bērzaunes: – Nekādas lielas izmaiņas nav notikušas, kaut gan Saeimā tika ievēlēts daudz jaunu deputātu, bet, acīmredzot, kādos ratos sēž, tādu dziesmu arī dzied. Samazināt deputātu skaitu vajadzētu tieši Saeimā, nevis pašvaldībās. Pilnīgi pietiktu ar 50, tad arī jaunas telpas nebūtu jāprasa. Aktīvi taču darbojas tikai kādi 20-30 deputāti. Ko dara pārējie, nav ne redzams, ne dzirdams.
Madonietis Juris: – Es piekrītu dažu politologu vērtējumam, ka 11. Saeimā ir mazinājusies oligarhu ietekme, bet ir grūti pateikt, vai ir notikušas vēl kādas izmaiņas, Pats galvenais, ko vajadzētu darīt Saeimai, ir veicināt jaunu darbavietu radīšanu, kaut vai samazinot nodokļu slogu uzņēmējiem. Kamēr nebūs darba, neviens atpakaļ nebrauks. Jau tā tik daudzi Latvijā ir bez darba.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA