– Kāda ir jūsu prognoze – kuras no partijām iekļūs 11. Saeimā, un vai jums pašiem bija grūti izdarīt izvēli? – vēlēšanu dienā jautājām Cesvainē sastaptajiem cilvēkiem.
Rasma: – Izvēli izdarīt nebija grūti. Politikai līdzi sekoju jau kopš Hruščova laikiem. Par ko balsot, biju izdomājusi sen, bet manu pārliecību vēl vairāk nostiprināja tas, ka arī sapnī redzēju, ka mana izvēle ir pareiza. Esmu stāvā sajūsmā, ka vēlēšanas ir klāt un līdz ar tām beigusies arī divu – Šlesera un Lemberga – izrāde visas šīs nedēļas garumā. Es ļoti ceru, ka Šlesers netiks ievēlēts un ievērojami mazināsies arī Lemberga Zaļo un Zemnieku savienības ietekme. Vēlēšanās droši vien uzvarēs „Saskaņas centrs". Daudzi balsos par Zatlera Reformu partiju un „Vienotību".
Ausma: – Izvēli izdarīt nebija grūti, jo ir pārliecība. Ja jau mēs vasarā nobalsojām par Saeimas atlaišanu, tad viss ir skaidrs, par ko jābalso. Ir arī ticība, ka lietas valstī mainīsies uz labo pusi, bet, kuras partijas gūs lielākos panākumos, tā pagaidām vēl ir mīkla.
Pēteris: – Ir trīs partijas, kas vēlēšanās varētu gūt lielākos panākumus. Pats gan esmu zemnieks, bet lielākās cerības saistu ar Zatlera Reformu partiju. Izvēlējos sarakstu, kur vairāk ir jaunu cilvēku. Varbūt viņi zinās, kas jādara, lai Latviju sakārtotu.
Ruta: – Uz vēlēšanām esmu atnākusi labā noskaņojumā. Mana izvēle un pārliecība salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām nav mainījusies. Ko jauni vieni izdarīs? Man patīk, kā tik sarežģītos apstākļos strādā premjers Valdis Dombrovskis. Manuprāt, viņš ir daudz paveicis. Saeimā droši vien iekļūs pie varas esošās partijas, tai skaitā, iespējams, arī Šlesers.
Pēteris: – Izvēli izdarīt nebija grūti. To noteica gan lasītais presē, gan redzētais televīzijā, gan paša vērtējums. Saeimā noteikti iekļūs Zatlera Reformu partija, kas vēlēšanās varētu pat uzvarēt, vai arī lielākos panākumus gūs „Vienotība," ja, protams, latvieši nepaliks mājās un piedalīsies vēlēšanās.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA