– Vai jūs zināt, ka katru gadu 11. novembrī (šogad – pulksten 17.30) Madonā, Poruka ielā, pieminot Brīvības cīnītājus, tiek aizdegtas svecītes, un vai jūs arī mājās logos iededzat svecītes? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aivars no Lauteres: – 11. novembra pievakarē, kad Poruka ielā, pieminot Brīvības cīnītājus, tiek aizdegtas sveces, Madonā nav gadījies būt, bet arī mūsu, Aronas, pagastā notiek gan 11., gan 18. novembrim veltīti pasākumi.
Madoniete Veronika: – Svecītes logos iededzu jau vairākus gadus. Tā ir jauka tradīcija. Patīk arī, ka daudzi šajā laikā pie apģērba piesprauž sarkanbaltsarkano lentīti. Bieži valsts svētkos dodos pie bērniem uz Rīgu, kur šajā laikā notiek daudz pasākumu, bet, ja esmu Madonā, uz Poruka ielu aizeju.
Ļaudonietis Jānis: – Atbraukt uz šo pasākumu Madonā nesanāk. Skatos reportāžas no Rīgas, kur 11. novembrī tiek aizdegtas simtiem svecīšu. Katrā ziņā tā ir tradīcija, kas jāturpina. Apsveicama ir arī sarkanbaltsarkano lentīšu nēsāšana pie apģērba.
Madonietis Pēteris: – Protams, svecītes iededzam. Kad mazdēls bija mazs, abi 11. novembrī nācām arī uz Poruka ielu. Bet mazdēls ir izaudzis, šogad jau beigs Madonas Valsts ģimnāziju, un tagad viņš piedalās skolas rīkotajos pasākumos.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
08.11.2017.