Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 100 ozolu stādīšana

Redakcija

Autors • 02.05.2017.

Burtu lielums

Rīt, 4. maijā, 45 Latvijas pašvaldību teritorijās tiek rīkota akcija „Apskauj Latviju", kurā satiksies cilvēku rokas un gara spēks, stādot simtgades ozolus, svinot mūsu brīvību un atklājot Latvijas valsts simtgadi. Vienas dienas laikā secīgi tiks veikta simboliska rīcība, iestādot simtgades ozolus un ieskaujot Latviju garīguma sardzē. Valsts prezidents un Latvijas simtgades patrons Raimonds Vējonis arī piedalīsies šajā akcijā, stādot ozolus Nīcā un Liepājā. – Kādas ir jūsu domas par iecerēto 100 ozolu stādīšanu ar īpašu Latvijas simtgades norādi, tādā veidā simboliski iezīmējot Latvijas robežlīniju un Latvijas vienotību? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Āris: – Sagaidot Latvijas simtgadi, protams, var iestādīt 100 ozolu, lai tie izaugtu par skaistiem dižkokiem, un tos var stādīt arī Madonā. Arī es dzīvoju mājā, kur tuvumā aug viens ozols.

Uldis no Liezēres: – Ozoli jau ir uz palikšanu, tāpēc tos vajag stādīt. Kad iegādājos māju ar zīmīgu nosaukumu – „Lāčplēši", četri lieli ozoli tur jau bija. Tie aug taisni, nav citu koku nomākti un nākotnē droši vien izveidosies par skaistiem dižkokiem. Savukārt es iestādīju kastaņu.

Aivars no Ozoliem: – Tā ir laba lieta – ko citu es jums varu teikt, ja pats dzīvoju Liezēres pagasta Ozolos, kur ir daudz lielu un skaistu ozolu, tai skaitā tie aug arī ceļa malās. Lai tikpat vareni izaugtu arī Latvijas simtgadei par godu stādīti ozoli ap valsts robežu!

Madoniete Vineta: – Tā nav slikta doma. Cerams, ka tiks arī aprēķināts, kādā attālumā ozoli jāstāda, lai tie sakuplotu un izaugtu par skaistiem un vareniem kokiem. Ozoliem jau vajag diezgan daudz vietas, tāpat pēc iestādīšanas par tiem ir jārūpējas un jākopj.

Cilda no Sarkaņiem: – Tā ir atbalstāma iniciatīva. Ozols ir stiprs koks, jau izsenis tas ir spēka un izturības simbols. Arī es, ja mani aicinātu, labprāt piedalītos šādā akcijā un, sagaidot Latvijas simtgadi, stādītu ozolus. Es simtprocentīgi esmu „par" šādām aktivitātēm. Arī man pie mājas aug ozols, un ļoti vecs ozols ir arī vecmammas īpašumā Ļaudonā.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

03.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px