Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 1. septembris

Redakcija

Autors • 31.08.2011.

Burtu lielums

Vai jūs 1. septembri uzskatāt par svētku dienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Egija: – Jā, 1. septembris ir svētku diena, jo sākas jaunais mācību gads. Parasti tas iesākas ar apņemšanos mācīties labāk, un arī šogad ir tāds nodoms. Es mācos arodvidusskolā Ogrē, līdz ar to arī tas, ko darīšu nākotnē, galvenajos vilcienos ir skaidrs.

Madoniete Diāna: – Savā ziņā tie ir svētki, bet īpaši tos neatzīmējam. Es dzīvoju Madonā, taču mācos Cesvaines vidusskolā, jo tur mācības uzsāku 1. klasē un negribas mainīt skolu. Šogad mācīšos jau 9. klasē, bet, ko darīšu pēc tās beigšanas, vēl neesmu izlēmusi, taču vairāk domāju par profesijas apgūšanu.

Guntars no Dzelzavas: – Man tā būs kārtējā darbdiena, esmu tālbraucējs, bet man ir divas meitas, no kurām viena skolā jau iet. Agrāk, kad dzīvojām Jelgavā, šajā dienā gan ieturējām svētku vakariņas ārpus mājas, bet Madonā jau nav īsti kur aiziet. Jaunajā mācību gadā novēlu izturību un pašiem būt labiem pret skolotājiem, tad arī skolotāji nāks pretim. Man Sarkaņos bija laba skolotāja, ko atceros jopro-
jām, – tā ir Baiba Pētersone.

Madoniete Lauma: – 1. septembri es sagaidu ar svētku izjūtu. Arī uz skolu iet gribas, vasaras brīvlaiks tomēr ir nedaudz par garu. Pietrūkst kontroldarbu, adrenalīna jeb tā satraukuma, kas parasti pārņem, tiem gatavojoties un gaidot vērtējumu. Citās valstīs mācību gads sākas augustā, varbūt tā varētu būt arī Latvijā. Es mācos Madonas pilsētas 1. vidusskolā, un mani mīļākie priekšmeti ir informātika un sports.

Madonietis Aleksandrs: – Svētku diena tā ir mazbērniem. Pats esmu pirmspensijas vecumā un līdz svētku izjūtai man ir tālu. Sagatavoties skolai iespēju robežās viņiem gan cenšamies palīdzēt. Jaunajiem taču ir vēl grūtāk nekā mums. Jaunajiem gribas visu un uzreiz. Atceroties savus skolas gadus, teikšu tā – tad vismaz kaut ko iemācīja visiem. Turpretī tagad viss notiek testa režīmā. Tagad visi, sākot ar Saeimu un valdību un beidzot ar skolēniem, zina tikai savas tiesības, bet ne pienākumus. Tagad neviens ne par ko neatbild.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px