– Kādas emocijas jums raisa 1. septembris, un vai jums tas joprojām ir aktuāli? – vaicājām Madonā sastaptajiem vecākiem, vecvecākiem un skolēniem.
Madoniete Olga: – Tā, protams, ir īpaša diena. Ļoti labi atceros savus skolotājus Sēlijā, kaut arī tas bija sen. Skolu ir beiguši gan mani bērni, gan arī mazbērni. Visiem skolēniem es novēlu labas sekmes, bet skolotājiem un vecākiem – izturību.
Lauma no Dzelzavas: – Es mācīšos Madonas Valsts ģimnāzijas 8. klasē. Vasara ir paskrējusi ātri – gan atpūtos, gan strādāju. 1. septembri jau gaidu, jo gribas satikties ar draugiem. Cerams, ka jaunais mācību gads būs veiksmīgs.
Elita no Aronas pagasta: – 1. septembrī uz skolu dosies gan pašas bērns, gan audžubērns. Vēl ne visu nepieciešamo esam iegādājušies. Aizejot uz skolu, tiek precizēts, kas vēl ir jāpērk, jo prasības pa vasaru parasti nedaudz pamainās. Jauno mācību gadu sagaidām jaukā noskaņā. Vienīgi nedaudz satrauc gaidāmās reformas izglītības sistēmā, bet cerams, ka tās tiks ieviestas pakāpeniski.
Madoniete Anna: – Šogad mācības uzsākšu Madonas Valsts ģimnāzijas 7. klasē. Skolai esmu sagatavojusies, vienīgi dažas burtnīcas vēl jānopērk. Uz skolu, lai satiktu draugus un iepazītu jaunos klasesbiedrus, iet gribas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA