Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 1 centa un 2 centu monētas

Redakcija

Autors • 18.02.2020.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par Eiropas Komisijas rosinājumu noapaļot cenas un izņemt no apgrozības 1 centa un 2 centu monētas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Marija: – Psiholoģiski varbūt tomēr ir svarīgi, ja prece maksā kādu centu mazāk, lai arī tie, piemēram, būtu 1,99 eiro. Viens cents it kā neko neizšķir, bet tāpat kopā salasās. Tādā griezumā es par to neesmu domājusi, taču, manuprāt, 1 un 2 centu monētas apgrozībā varētu arī palikt.

Liezēriete Vija: – Esmu par to lasījusi, un cenu noapaļošanu atbalstu. Tas vienkāršotu norēķinus skaidrā naudā, nebūtu tik daudz jāņemas ar to sīknaudu, kā, piemēram, tagad poliklīnikā pacientu nodeva ir noapaļota un centi ir noņemti nost. Domāju, ka viņiem ir ērtāk un mums – arī. Nebūtu slikti, ja vispār atteiktos no 1 un 2 centu monētām.

Madonietis Aldis: – Man grūti pateikt, kā būtu labāk. Mani 1 un 2 centu monētas skaidras naudas norēķinos netraucē, bet, ja sīknaudas ir daudz, tad gan tā maku plēš. Katrā ziņā mana attieksme ir neitrāla.

Madonietis Viktors: – Man nekas nebūtu iebilstams, ja no tā saucamās drazu naudas atteiktos. Uzņēmējiem tas atvieglotu norēķinus, jo tad, kad sakrājas pāris kilogramu šīs sīknaudas, to nav, kur likt. Arī bankas neņem pretī.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


19.02.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px