– Kādas ir jūsu domas par Eiropas Komisijas rosinājumu noapaļot cenas un izņemt no apgrozības 1 centa un 2 centu monētas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Marija: – Psiholoģiski varbūt tomēr ir svarīgi, ja prece maksā kādu centu mazāk, lai arī tie, piemēram, būtu 1,99 eiro. Viens cents it kā neko neizšķir, bet tāpat kopā salasās. Tādā griezumā es par to neesmu domājusi, taču, manuprāt, 1 un 2 centu monētas apgrozībā varētu arī palikt.
Liezēriete Vija: – Esmu par to lasījusi, un cenu noapaļošanu atbalstu. Tas vienkāršotu norēķinus skaidrā naudā, nebūtu tik daudz jāņemas ar to sīknaudu, kā, piemēram, tagad poliklīnikā pacientu nodeva ir noapaļota un centi ir noņemti nost. Domāju, ka viņiem ir ērtāk un mums – arī. Nebūtu slikti, ja vispār atteiktos no 1 un 2 centu monētām.
Madonietis Aldis: – Man grūti pateikt, kā būtu labāk. Mani 1 un 2 centu monētas skaidras naudas norēķinos netraucē, bet, ja sīknaudas ir daudz, tad gan tā maku plēš. Katrā ziņā mana attieksme ir neitrāla.
Madonietis Viktors: – Man nekas nebūtu iebilstams, ja no tā saucamās drazu naudas atteiktos. Uzņēmējiem tas atvieglotu norēķinus, jo tad, kad sakrājas pāris kilogramu šīs sīknaudas, to nav, kur likt. Arī bankas neņem pretī.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
19.02.2020.