— Vai jūs svētdien Adventa vainagā iededzinājāt pirmo svecīti?
Ilona no Lazdonas:
– Katru gadu šajā laikā dedzinām svecītes. Paši gatavojam vainagu, un gaidīšanas laiks vienmēr ir gaišs un ļoti gaidīts. Katrā ziņā ģimenē ļoti patīk, visi viens otru arī apsveicam. Esmu pamanījusi, ka šogad ceturtā Advente un Ziemassvētku vakars sakrīt. Tas nav pirmoreiz, bet tā notiek reti.
Laura no Praulienas pagasta:
– Svecītes parasti dedzinām katru svētdienu. Arī Adventa vainagu iegādājamies laikus. Cenas ir mainīgas, un tās ir atkarīgas arī no tā, cik vainags ir skaists un bagātīgs. Adventa laiks jau ir ļoti jauks, mierīgs un šogad – arī balts.
Ļaudoniete Antra:
– Pirmā svecīte šosvētdien tika iededzināta. Arī Adventa vainagu nopinu pati. To daru jau gadiem, bet katru gadu mēģinu arī kaut ko pamainīt. Vainagam šajā laikā noteikti ir jābūt, tāpat logiem un mājai, gaidot Ziemassvētkus, – izpušķotai.
Madoniete Anita:
– Ziemas-svētku gaidīšanas tradīcijas ir līdzīgas kā citās ģimenēs. Gatavojam vainagu, svētdienās iededzinām svecītes, sarūpējam Ziemassvētku dāvanas, bet galvenais – lai arī Ziemassvētki būtu balti!
05.12.2023.