– Vai esat jau aptvēruši, ka tuvojas 1. septembris, un paguvuši iegādāties visu skolai nepieciešamo? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem skolēniem.
Egija no Madonas: – Pilnībā gatava skolai neesmu, jo vēl jāpērk mācību grāmatas un burtnīcas. Biju uz sapulcēm skolā un uzzināju nepieciešamo informāciju. Šogad mācīšos desmitajā klasē, un domāšana jau ir mazliet citādāka, taču negribas iet uz skolu, vēlos, lai vasara vēl turpinās.
Viktorija no Mārcienas: – Esmu skolai sagatavojusies un visu nepieciešamo iegādājusies. Neko daudz pirkt vecākajās klasēs nevajag, tāpēc es šodien sapirku tikai klades un pildspalvas. Izjūtas, gaidot 1. septembri, atšķiras no tām, ar kādām sagaidīju skolas sākumu iepriekšējos gadus, jo tagad pēc Mārcienas pamatskolas beigšanas mācīšos Madonā – būs cita skola un citi cilvēki. Nebūs vairs maziņa un jau pierasta skola.
Madoniete Evija: – Skolai visu sapirku jau vakar. Iegādājos kancelejas preces –
darba burtnīcas un pierakstu burtnīcas, taču īpaši neaizrāvos, jo no iepriekšējiem gadiem daudz kas ir palicis pāri. Mācīšos Madonas Valsts ģimnāzijas desmitajā klasē un arī mūzikas skolā. Vēl jau gribas vasaru – tā šķita ļoti īsa.
Sintija no Madonas: – Pati esmu puslīdz gatava skolai, tikai grāmatas un burtnīcas vēl nav nopirktas, jo nav iedots saraksts. Pēc devītās klases beigšanas izlēmu, ka došos mācīties uz Rīgu. Mācības desmitajā klasē sākšu Rīgas 45. vidusskolā. Ļoti gribas uz skolu, jo tur viss būs jauns – jauni iespaidi, jauni draugi. Skola, kurā mācīšos, ir ar mūzikas novirzienu, tieši tāpēc es to izvēlējos. Madonā nav iespēju apgūt basģitāras spēli, un tādēļ bija jāmeklē iespējas, kur apgūt šo prasmi.
Madonietis Ivars: – Es mācīšos Madonas pilsētas 2. vidusskolas sestajā klasē. Šogad klāt nākušas dažas stundas, līdz ar to jāpērk vairāk darba burtnīcu, bet kopumā ir normāli. Vēl skolai gatavs neesmu – tikai šodien gatavojos pirkt nepieciešamo. Galvā vēl ir vasara, un domāju, ka arī pirmo skolas nedēļu būs tāpat, pēc tam jau aizies skola. Šad tad skolas laikā gribas visu mest pie malas un nedarīt neko, bet jāmācās, lai pēc tam dzīvē būtu labāk.
Aptauju veica RITA TURKINA