Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisija par VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas labākajiem absolventiem 2016. gada sezonā atzinusi basketbola skolas "Rīga/Rīdzene" audzēkni Paulu Strautmani un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas, kā arī "VEF skolas" audzēkni Zigmāru Raimo.
13. jūnijā abi laureāti kopā ar VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2015./2016. gada sezonas labākajiem treneriem un tiesnešiem, jaunatnes basketbola atbalstītājiem, kā arī mācībās labākajiem basketbolistiem viesojās Saeimā, kur saņēma tradicionālo balvu –
Valdemāra Baumaņa kausu.
Zigmārs Raimo basketbolu sācis spēlēt Madonā pie trenera Agņa Beķera, turpinājis "VEF skolā" pie Jāņa Gailīša un Raimonda Feldmaņa, bet šogad debitējis LBL čempionātā "VEF/Rīga" un Latvijas Universitātes komandas sastāvā. Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempions U-19 grupā 2016. gada sezonā. Pārstāvējis Latviju Eiropas U-16 un U-18 čempionātos, patlaban ieļauts U-20 izlases kandidātos. Līdz 9. klasei mācījies Madonas pilsētas 1. vidusskolā, absolvējis Rīgas 49. vidusskolu. Nākamsezon mācīsies Hawaii universitātē un spēlēs SV studentu čempionāta pirmajā divīzijā.
Valdemārs Baumanis (1904-1992) bija Latvijas vīriešu valstsvienības sastādītājs un treneris pirmajā Eiropas čempionātā 1935. gadā Ženēvā, kur latvieši izcīnīja pirmo vietu (filma "Sapņu komanda"), un 1939. gadā Kauņā, kur Latvijas komanda bija otrā. Viņš bija aktīvs basketbola un arī futbola dzīves organizētājs, pēc Otrā pasaules kara dzīvojis Francijā un ASV, piedaloties trimdas latviešu sporta dzīvē.
Valdemāra Baumaņa vārdā nosauktos kausus Latvijas labākajiem jaunajiem basketbolistiem pasniedz kopš 1994. gada.