Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ziemas orientieristiem – sudrabs

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 02.03.2021.

Ziemas orientieristiem – sudrabs
Burtu lielums

Visu pagājušo nedēļu – no 22. līdz 28. februārim – Tartu reģionā Igaunijā norisinājās pasaules čempionāts, kā arī pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās uz slēpēm. Šajās starptautiskā līmeņa sacensībās ziemas orientēšanās sportā Latvijas jauniešu komandai stafetē sudraba medaļu palīdzēja izcīnīt Madonas BJSS/OK "Arona" sportists Ritvars Ļepeškins no Cesvaines novada.

Šīs bija pirmās starptautiskās orientēšanās sacensības kopš pagājušā gada marta. Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās uz slēpēm Igaunijā mūsu valsti pārstāvēja Latvijas izlases 18 sportisti. Viņu vidū – Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) un OK "Arona" labākie ziemas orientēšanās sporta veida lietpratēji Anete Strauta, Elīza Madsena, Uģis Beķeris, Ritvars Ļepeškins, Dāvis Vintišs un Jānis Baunis kopā ar treneri Gunāru Ikaunieku.
Igaunijā sportiskā konkurence bija ievērojama, bet Eiropas jauniešu čempionātu ziemas orientēšanās sportā uz slēpēm Latvijas komanda – Audris Odo Vītoliņš, Gustavs Staņa un Madonas BJSS audzēknis cesvainietis Ritvars Ļepeškins – 28. februārī noslēdza ar sudraba godalgu stafetē. Līdz ar to gan visa komanda, gan arī Ritvars var lepoties ar lielisko panākumu. Trenera Gunāra Ikaunieka audzēknim Ritvaram Ļepeškinam ir 14 gadu, viņš mācās Cesvaines vidusskolas 8. klasē, trenējas Madonas BJSS orientēšanās sportā jau kopš 1. klases. Uz jautājumu par starptautisko sacensību pieredzi Ritvars telefonsarunā sacīja: – Šis bija mans otrais Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās sportā. Pirmajās starptautiskajās sacensībās piedalījos Zviedrijā pagājušajā gadā, kur gāja diezgan grūti. Arī šoreiz nebija viegli, sacentos ar gados vecākiem jauniešiem. Stafetē slēpoju trešo posmu, pieļāvu nelielu kļūdu, bet esam otrajā vietā. Varbūt varējām būt pirmajā, jo vienmēr jau gribas labāk. Uzvarēja Šveices jauniešu komanda, 3. vietā – Igaunija. Protams, ka par medaļu priecājos.

Pasaules čempionātā jauktajā pāru stafetē Jūlijai Matvijenko un Jānim Baunim – 12. vieta. Eiropas čempionātā jauniešiem meiteņu konkurencē Elīzai Madsenai, Elīzai Bremzei un Anetei Strautai – 4. vieta, bet junioru konkurencē Annai Emīlijai Sutai, Aijai Denijai Trēziņai un Žozefīnei Zavjalovai – 7. vieta.
Igaunijā pasaules čempionāts orientēšanās ar slēpēm iesākās 24. februārī ar sprinta distanci. Latvijai labāko rezultātu – 26. vietu – uzrādīja Raivo Kivlenieks. Jānis Baunis savā debijā, piedaloties pasaules čempionātā, ierindojās 37. vietā. Paralēli notiekošajā pasaules junioru čempionātā sprintā augsto 10. vietu izcīnīja Uģis Beķeris, bet Eiropas jauniešu čempionātā 13. vietā ierindojās Audris Odo Vītoliņš.
Pēc trenera Gunāra Ikaunieka stāstītā, kopā čempionātos piedalījās 212 sportisti no 17 valstīm. Igauņi bija saplānojuši ļoti sarežģītu distanču tīklu, kas radīja daudzu variantu izvēli.

Kā veicās madoniešiem? Gunārs Ikaunieks, apkopojot rezultātus, novērtēja: – Jānis Baunis elites konkurencē izcīnīja 34. vietu vidējā distancē un 12. vietu komandu sprinta stafetē. Uģis Beķeris pirmo gadu startēja junioru konkurencē un lieliski iesāka čempionātu ar 10. vietu sprintā, turpmākās distances gan tik labi neizdevās, pieļautās kļūdas neļāva ielauzties TOP 10 sarakstā vēlreiz.
Jauniešu pārstāvji uzrādīja progresu attiecībā pret iepriekšējā gada čempionātu. Elīza Madsena, divreiz izcīnot 14. vietu, Anete Strauta – 15. un 16. vietu, stafetē meitenes izcīnīja 4. vietu. Dāvis Vintišs – 14. un 17. vietu, Dāvim nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai 1. komandā. Ritvars Ļepeškins jau labi veica vidējo distanci, izcīnot 9. vietu, un, protams, lielisks starts stafetē, kur izcīnīta sudraba medaļa. Jāatzīmē, ka Ritvars šajā grupā ir visjaunākais un viņam bija jāsacenšas ar divus gadus vecākiem sportistiem. Viņa potenciāls nākotnē ļoti labs, jāturpina cītīgi strādāt.
Šogad pasaules čempionātā orientēšanās uz slēpēm pirmoreiz medaļas netika sadalītas garajā distancē. Tās vietā dalībnieki startēja iedzīšanā, kurā starta laiku noteica sprintā izcīnītā vieta.
Juniori un jaunieši sacentās pēc ierastās programmas un aizvadīja garās distances sacensības. PČ junioriem labākais rezultāts Uģim Beķerim, kas finišēja 17. vietā.
Eiropas čempionātā jauniešiem atzīstams starts ogrēnietim Audrim Odo Vītoliņam, kas 32 dalībnieku konkurencē finišēja labāko desmitniekā. Šis ir viens no pēdējo gadu labākajiem jauniešu individuālajiem rezultātiem orientēšanās ar slēpēm. 14. vieta – Dāvim Vintišam, 18. vietā – Ritvars Ļepeškins, Renārs Grasis. Meiteņu konkurencē labākā – Elīza Madsena, viņai 14. vieta. Anetei Strautai – 16. vieta. Visi rezultāti: http://wsoc2021.peko.ee/program.
3.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px