Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

VEF LJBL 24. sezona ir sākusies

AGNIS BEĶERIS, basketbola treneris

Autors • 21.09.2015.

VEF LJBL 24. sezona ir sākusies
Burtu lielums

Sestdien, 19. septembrī, vairāk nekā desmit Latvijas pilsētās notika VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) 24. sezonas čempionāta pirmās spēles.

Pieaudzis gan puišu, gan meiteņu komandu skaits. Puišiem U-19 grupā turpinās sadarbība ar LBL2, pievēršam uzmanību jauno basketbolistu sekmēm mācībās, gatavojam jaunos tiesnešus, skatāmies VEF LJBL spēles internetā. Turpināsies Jaunatnes līgas spēļu translēšana internetā un „Lattelecom TV".
2015./2016. gada sezonā Latvijas čempionus gan puišu, gan meiteņu konkurencē noskaidrosim septiņās vecuma grupās: U-19 (1997./1998. g. dz.), U-17 (1999. g. dz.), U-16 (2000. g. dz.), U-15 (2001. g. dz.), U-14 (2002. g. dz.), U-13 (2003. g. dz.) un U-12 (2004. g. dz.). Paši jaunākie, kuri dzimuši 2005., 2006. gadā un vēlāk, skolēnu brīvdienās piedalīsies „Kāruma" kausa izcīņas turnīra seriālā, kas noslēgsies ar lielo finālu jūnija sākumā. Salīdzinot ar pagājušo gadu, komandu skaits palielinājies – čempionātam pieteikušās 354 komandas.
Pamatturnīrs organizēts divās divīzijās. Pirmajā divīzijā katrā vecuma grupā drīkst piedalīties 12 labākās komandas. Otrajā divīzijā komandas sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.
U-19 grupā sporta skolu komandas, kuras spēlē LBL 2. divīzijas turnīrā, drīkst nepiedalīties LJBL pamatturnīrā, saglabājot tiesības finālturnīrā cīnīties par medaļām (lai ierobežotu spēļu skaitu un novērstu to dublēšanos, lai mazinātu traumu risku un izbrīvētu vairāk laika treniņiem un mācībām). Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 16 ko-
mandas, ieskaitot četras labākās 2. divīzijas vienības. Turnīrs tiks izspēlēts piecās kārtās (1/16, 1/8, 1/4, 1/2 un finālspēles par 1.-3. vietu).
U-17 un U-16 grupās pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificēsies finālturnīram, kas tiks izspēlēts pēc izslēgšanas principa (ceturtdaļfināls, pusfināls un finālspēles).
U-15 un U-14 grupās pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificēsies finālturnīram, kas tiks izspēlēts divos posmos: divi grupu turnīri, kā arī pusfināla un fināla spēles.
Sadarbojoties ar sporta skolām, piecās puišu grupās 1. divīzijas spēlēs tiks rakstīti pilni tehniskie protokoli. No zālēm, kurās ir attiecīgas tehniskās iespējas, nodrošināsim statistikas tiešraides tiešsaistes režīmā. Citās grupās statistikā atspoguļosies tikai gūtie punkti.
Paliek spēlē līdzšinējā daudzu treneru, vecāku un pašu dalībnieku atbalstītā kārtība – finālsacensībās nebūs atļauts piedalīties tiem basketbolistiem, kuri uz 2016. gada 20. aprīli būs nesekmīgi mācībās (atzīme ir zemāka par 4).
Mini U-12 un U-13 grupas puiši līdz jaunajam gadam sacentīsies reģionos, bet sezonas otrajā pusē grupas tiks veidotas pēc sportiskā principa, nodrošinot daudz spēļu starp spēkos līdzvērtīgām komandām.
Pirmo minisabraukumu jau aizvadījuši Madonas BJSS U-13 basketbolisti. 19. septembrī izcīnīta pirmā uzvara Alūksnē, 20. septembrī – uzvara pār Gulbenes un Balvu komandām. U-12 komandai pirmā spēle norisinājās Gulbenē, kur diemžēl piedzīvots zaudējums, bet visa sezona vēl priekšā.
Nākamais mini U-12 un U-13 sabraukums paredzēts jau 10. oktobrī Madonā, kad jāsacenšas ar Cēsu un Smiltenes komandām, bet 11. oktobrī dosimies izbraukumā, lai tiktos ar Rēzeknes un Krāslavas komandām.
Lai labas sekmes mācībās un daudz uzvaru basketbola laukumos!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px