Jau pierasts, ka biatlons ir ziemas sporta veids, bet beidzamajos gados populārs kļūst biatlona vasaras variants, kurā slēpošanas vietā sportisti brauc ar rollerslēpēm vai skrien.
Pēc vasaras biatlona sezonas Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola var lepoties ar 9 sporta laureātiem, kas izcīnīja 1. vietu Latvijas mēroga sacensībās, un tie ir –
Madara Veckalniņa, Patrīcija Keita Kolna, Armands Zālītis, Rainers Upenieks, Bruno Bīrītis, Amēlija Platā, Līva Šahno, Ernests Plotka, Sabīne Mālniece.
Kā aizvadīto sezonu vasaras biatlonā vērtē Madonas BJSS trenere Aira Bērziņa? Viņa stāsta: – Šajā sezonā notika sacensības Latvijas čempionātā vasaras biatlonā – trīs kārtas. Pirmā kārta norisinājās 31. jūlijā un 1. augustā Olimpiskā centra "Cēsis" trasē Priekuļos, 2. kārta – 21. un 22. augustā Alūksnē Mežinieku sporta bāzē, bet sezona ar 3. kārtas sacensībām tika noslēgta 18. un 19. septembrī Madonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils". Visās kārtās piedalījās arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas biatlona nodaļas audzēkņi. Vasaras beigās secinājām, ka sezona mums, Madonas sporta skolas biatlonistiem, bija tīri laba. Varējām noorganizēt arī trīs dienas treniņnometnes. To mērķis bija piesaistīt jaunākos bērnus, lai pieradinātu pie treniņiem, regulāras sportošanas. Otrās nometnes noslēgumā – 23. jūlijā – norisinājās arī Madonas BJSS kausa izcīņa vasaras biatlonā. Tiem, kuri trenējās un kārtīgi strādāja ar sevi vasarā, arī sezona bija veiksmīga, izdevās savas spējas apliecināt, sacenšoties ar citu sporta skolu audzēkņiem, ierindoties godalgotajās vietās. Pozitīvi, ka vasarā vispār varējām piedalīties sacensībās, jo to ļāva epidemioloģiskā situācija. Tagad ārkārtējās situācijas ierobežojumi mūs ir nolikuši "uz pauzes", treniņi nenotiek, un neviens nezina, kā situācija attīstīsies, vai varēsim uzsākt ziemas sezonu. Cerība gan ir jāsaglabā.
27.10.2021.