Mārcienas pagasta pārvalde organizēja pludiņmakšķerēšanas čempionātu, kurā varēja piedalīties ikviens Mārcienas un citu pagastu iedzīvotājs. Sacensībās piedalījāmies arī mēs. No Sekstu ģimenes piedalījās tikai vīrieši, tētis Renārs, dēls Kristiāns un draugs Kaspars Kaščuks.
Visi dalībnieki sacentās trijās grupās – kungi, dāmas un jaunieši. Pēc četrām sacensību stundām visi devās uz lomu svēršanu un iestiprināšanos ar tradicionālo zivju zupu.
Rezultāti bija šādi: jauniešiem 1. vietā – Sigvars Rogovs, 2. vietā – Uģis Sirsniņš, 3. vietā – Raivis Viļevičs; dāmu konkurencē 1. vietā – Ilze Barūkle, 2. vietā – Vallija Sniedze, 3. vietā – Daiga Akmene; kungu sacensību grupā 1. vietā – Andris Turkins, 2. vietā – Jānis Viļevičs, 3. vietā – Viktors Ūdris.
Sacensību beigās Jevgenijs Tarasovs, kas organizēja pasākumu, piedāvāja braukt uz Madonas novada čempionātu pludiņmakšķerēšanā. Kristiāns gribēja piedalīties un pieteica mūsu komandu. Vaicājām arī citiem zvejniekiem, bet neviens nepieteicās. Tā nu mūsu ģimene 7. jūnijā ar cerībām un devīzi "Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir papildināt Mārcienas makšķernieku rindas" devās uz Aiviekstes upi Ļaudonas pagastā. Gribējām makšķerēt kā viena komanda – Renārs, Elizabete, Kristiāns, Diāna un Jolanta. Tā kā čempionātā noteica dažādas vecuma grupas, mēs vienā komandā netikām. Renārs un Jolanta makšķerēja individuāli, bet Kristiāns, Elizabete un Diāna izveidoja jauniešu komandu ar nosaukumu "Hip, hip – urrā!".
Gāja grūti, jo bija vējaina diena un vajadzēja sacensties meistarībā ar rūdītiem makšķerniekiem. Man tā bija patīkama pieredze, jo čempionātā piedalījos pirmo reizi. Esmu ļoti lepna un priecīga, jo mūsu ģimene nepalika bešā. Ieguvām arī medaļas – par 3. vietu starp sievietēm un 3. vietu starp jauniešiem. Žēl, ka neieskaitīja visu jauniešu komandu, jo zivis nomakšķerēja tikai Kristiāns.
Ģimene grib pateikties Jevgenijam Tarasovam par piedāvājumu un ierosinājumu piedalīties šajā čempionātā. Liels paldies arī pagasta pārvaldes vadītājai Inārai Mālniecei par transporta nodrošinājumu. Gribu pateikties arī savai ģimenei un Diānai Dzelzkalējai no Madonas par izturību.
Žēl, ka Mārcienas iedzīvotāji ir tik kūtri un bieži vien negrib piedalīties pagasta rīkotajos pasākumos, aizbildinoties ar dažādām atrunām, laika trūkumu u. c. Paldies visiem tiem, kas tomēr piedalās un atbalsta Mārcienā rīkotos pasākumus.