Pēc neierasti saulainā novembra un visai siltā decembra jau šķita, ka otro gadu pēc kārtas kārtīgu ziemu tā arī nesagaidīsim, bet nu tā ir klāt. Turklāt ir iestājusies īsta
ziema – ar sniegu un stipru salu.
Vislielākais prieks par to, protams, ir ziemas sporta veidu cienītājiem. Laikapstākļi ir tādi, ka var ne tikai slēpot, bet arī slidot un hokeju uzspēlēt.
Jau daudzus gadus šāda iespēja ir visiem slidotgribētājiem arī hokeja laukumā Madonā, Gaujas ielā. Kā pastāstīja hokeja laukuma uzraugs Guntis Cielaks, slidošanas sezona Madonā sākās pagājušā gada izskaņā. Ziņa par to, ka ir uzliets ledus, izplatījās ātri, un pirmie ledu 31. decembrī izmēģināja laukuma uzturēšanas brīvprātīgie palīgi un bērni.
– Patlaban tiek izstrādāts hokeja laukuma izmantošanas grafiks. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, bērni slidot var nākt līdz pulksten deviņiem vakarā. Skatīsimies, cik daudz hokejistu nāks uz treniņiem, un tad vienosimies par optimālu laukuma izmantošanu, lai cits citu netraucētu, vai arī atkarībā no apmeklētāju pieplūduma sadalīsim, kurā laukuma pusē notiks treniņi, bet kurā varēs vienkārši paslidot. Uz šejieni slidot sporta stundās nāk arī ģimnāzisti. Izskatās, ka ziema kādu laiku turēsies, ir labi mīnusi un vismaz janvārī visi varēs izslidoties pēc patikas. Ir arī nodoms sarīkot vairākus turnīrus, kaut ko līdzīgu pērn notikušajai „Skandibus kausa" izcīņai, – uzsvēra Guntis Cielaks.
– Slidošanas sezona Madonā ir atklāta, tas nozīmē, ka aizsāktās tradīcijas turpinās. Var slidot un spēlēt hokeju, un, protams, tiks organizēti arī turnīri, bet tas lielā mērā būs atkarīgs no laikapstākļiem. Madonas novadā tie gan jau notiek, kā, piemēram, ir norisinājies „Bērzaunes ripas" ceļojošā kausa izcīņas 1. posms vairākās vecuma grupās, tāpat Mētrienas hokeja laukumā ir notikušas spēles, bet Degumniekos notiek atklātais čempionāts hokejā, kurā spēlē ne tikai hokeja komandas no Madonas novada, bet arī no Balvu un Rēzeknes puses. Katrā ziņā, apstiprinot novada pašvaldības šāgada budžetu, līdzekļi tiks paredzēti arī šādām aktivitātēm, – savukārt atzīmēja Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums.
Hokeja laukums Madonā tiek pienācīgi uzturēts. Tumšajā diennakts laikā tas tiek izgaismots, vagoniņos ir nodrošināta iespēja pārģērbties, kā arī ir iespējams uzasināt slidas.
Viens no madoniešiem, kas regulāri uz šejieni nāk slidot kopā ar bērniem, ir Vadims Negru.
– Es dzīvoju tepat netālu un slidot nāku teju vai katru dienu, un ne tikai tāpēc, ka tā ir laba nodarbe un palīdz uzturēt fizisko formu, bet arī – lai patrenētu savus dēlus. Vispirms iemācīju viņus slidot, bet vecāko dēlu Mārtiņu mācu arī spēlēt hokeju. Viņš grib kļūt tikpat labs hokejists kā brālēns, kurš ar hokeju nodarbojas jau profesionālajā līmenī. Mēs šogad piedalījāmies „Bērzaunes ripā" un šajā turnīrā, spēlējot komandā „Buras", ieguvām 2. vietu, – atzīmēja Vadims Negru.
Savukārt Ronaldo Negru atklāja, ka slidot, it sevišķi, ja blakus ir tik labs slidotājs kā tēvs, iemācīties nav grūti.
– Slidot uz šejieni nāku ļoti bieži. Es mācos Madonas pilsētas 2. vidusskolas 3.a klasē. Sporta stundās mēs slēpojam, bet nebūtu slikti, ja tajās varētu arī slidot, – atzina Ronaldo.
– Es ļoti labi slidoju jau gadus trīs. Man pašam ļoti gribējās iemācīties slidot un spēlēt hokeju, un, taisnību sakot, brīvajā laikā nebija īsti, ko darīt. Es mācos Madonas pilsētas 2. vidusskolas 6.a klasē un no mācībām brīvajā laikā slidot uz šejieni nāku katru dienu, – uzsvēra Mārtiņš Negru.