Kad gājputni dodas ceļā uz dienvidiem, tad kārtējā sezona sākas dambretistiem. Nelolojot lielas cerības uz aktīvu un sekmīgu sezonu, sakarā ar novada sabiedriskā dambretes sekcijas vadītāja demisiju, sezonas atklāšana atkal notiks Degumniekos.
Pagājušajā gadā, sakarā ar dambretistu trenera Jāzepa Juhneviča apaļo jubileju, tika iedibināta Degumnieku ceļojošā kausa izcīņa dambretē, un kausu ieguva Jēkabpils 1. vidusskolas direktors Valerijans Vizulis. Sacensībās piedalījās 44 dambretisti no dažādām republikas malām. Lai celtu Degumnieku reitingu, nolikumu paplašinātā veidā izstrādāja Jēkabpils tiesnesis un pasaules mēroga dambretists Raivis Paegle kopā ar jubilāra dēlu rīdzinieku Maigoni Juhneviču. Un 13. septembrī Degumnieku tautas namā uz kausa otro izcīņu tiks gaidīti dambretes spēles entuziasti no Jēkabpils, Daugavpils, Cēsīm, Gulbenes, Viļāniem, Rīgas, tāpat dzelzavieši, liezērieši, kalsnavieši, mārcēnieši, saikavieši, vietējie, kā arī uzaicinātie igauņi un lietuvieši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.09.2014.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS