Pie durvīm jaunā dambretes sezona, kas vienmēr tiek iesākta ar atklāto Degumnieku (starpnovadu+starptautisku+Jāzepa Juhneviča godināšanu) turnīru, kas šogad 9. septembrī notiks jau piekto reizi.
Iesildīšanās gan notika jau pagājušajā sestdienā Barkavas kausu izcīņā. Taču Degumniekos šogad tiek cerēts sagaidīt arī simto dalībnieku, kam līdz šim vienmēr nedaudz pietrūcis, kaut bijuši arī kaimiņvalstu (Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas) pārstāvji un ar savu klātbūtni pagodinājuši pat abi republikas čempioni – Antra Valnere un Guntars Purviņš.
Dambretes ātrspēle deviņās kārtās sāksies jau pulksten 9 no rīta (apdomas laiks ātrspēlē 3 minūtes). Dalībnieku reģistrācija pamatturnīram notiks no pulksten 11.30, lai turnīru sāktu pulksten 12 un uzvarētājus noskaidrotu sacensību 11 kārtās. Būs arī vietējās pašvaldības sarūpētās uzkodas un tradicionālā zupa pusdienās. Gaidāms vēl plašāks sponsoru atbalsts un iespēja arī pavakarēt. Šogad paredzēts atsevišķi "izcelt" arī Madonas novadā deklarējušos dalībniekus. Spraiga solās būt cīņa komandu vērtējumā, kur katrai komandai pie noteikta dalībnieku skaita vērtēs četru veiksmīgāko punktu guvēju punktu kopsummu. Par sacensību veiksmīgu norisi atbildību uzņēmušies Ošupes pagasta pašvaldība, Maigonis un Jānis Juhneviči, Madonas novada pašvaldība, Degumnieku tautas nama vadība, daudzie sponsori, vietējie izpalīgi.
23.08.2017.