Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

U-15 basketbolisti – čempioni

AGNIS BEĶERIS, basketbola treneris

Autors • 28.05.2018.

U-15 basketbolisti – čempioni
Burtu lielums

No 19. līdz 20. maijam Bauskā notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) Nacionālās līgas play-off spēles, kas noslēdzās ar Madonas BJSS U-15 komandas uzvaru.

Par LJBL Nacionālās līgas čempioniem kļuva: Andris Priede, Dāvis Akmans, Daniels Dāvis Začests, Mārcis Sniķis, Anrijs Meščerskis, Madars Lācis, Edijs Skuja, Arvis Šilinskis, Dairis Točs, Renārs Ostrovskis, Mārtiņš Zeltkalns.

Šajās play-off spēlēs piedalījās astoņas komandas – labākās Nacionālās līgas Rietumu komandas: "Bauska", "East Ball" (Rīga), "Kuldīga", četras labākās Austrumu komandas: Madonas BJSS U-15, BS "Rīga", "Valmiera", "Gulbene".
Nedaudz bažījāmies, ka uz spēlēm jāizbrauc ļoti agri – pulksten 6, bet ieradāmies laicīgi. Bauskā bija vairāk laika pierast pie zāles un groziem. Pirmajā spēlē jeb 1/4 finālā tikāmies ar Jelgavas komandu. Spēles lielākā daļa neizdevās – trīs ceturtdaļas spēlējām nervozi, pāratbildīgi un "punkts punktā". Tomēr puiši bija malači, jo pēdējās 4 minūtēs izdevās labs "atrāviens", un spēlē tika izcīnīta uzvara ar 78 : 66. Šo spēli labā līmenī aizvadīja Edijs Skuja un Arvis Šilinskis, labi cīnījās zem groza Dairis Točs un Mārtiņš Zeltkalns.
Nākamajā spēlē jeb 1/2 finālā tikāmies ar visai neērtiem pretiniekiem – Valmieras komandu. Sākot no otrās ceturtdaļas, madonieši izvirzījās vadībā un uzvaru nosargāja līdz spēles beigām (86 : 62). Pirmajā puslaikā laukumu ar 5 piezīmēm atstāja komandas garākais spēlētājs Dairis Točs, bet viņu ļoti sekmīgi aizstāja pārējie komandas biedri, īpaši Madars Lācis. Šajā spēlē līderu lomu uzņēmās Renārs Ostrovskis un Edijs Skuja.
Otrajā dienā finālā spēkojāmies ar BS "Rīga" komandu. Pirmā ceturtdaļa bija nervu pārbaude, kas beidzās līdzīgi – 17 : 17. Otro ceturtdaļu madonieši uzsāka ar varenu izrāvienu, kuru stabilizēja trešajā un ceturtajā ceturtdaļā, un tika izcīnīta uzvara finālā ar rezultātu 76 : 50.
Iepriekš "Starā" jau rakstīju, ka komanda regulāro sezonu noslēdza ar lielisku bilanci – 28 uzvaras 28 spēlēs. Tad aprīļa beigās sekoja pārspēles par iekļūšanu Superlīgā, kad izcīnījām 5 uzvaras 5 spēlēs, un godam tika nopelnīta ceļazīme uz Superlīgu. Maija beigās, kļūstot par Nacionālās līgas čempioniem, sekoja vēl 3 uzvaras, un kopējā sezonas bilance vienkārši fenomenāla – 36 uzvaras 36 spēlēs.
Ieguldot darbu vasarā treniņos, nākamajā sezonā ļoti centīsimies godam spēlēt 12 Latvijas labāko komandu pulkā Superlīgā jau kā U-16 (2003. g. dz.) komanda.
Pirms 20 gadiem, uzsākot darbu Madonā, 1989. g. dz., 1990. g. dz., 1991. g. dz., 1993. g. dz. jauniešu komandas ar labiem panākumiem piedalījās LJBL 2. divīzijā un dažādos turnīros. Nākamie bija 1997. g. dz. jaunieši, ar kuriem iekļuvām un sākām cīņas augstākajā jeb 1. divīzijā.
1. divīzijā iekļuva un cīnījās arī 1998. g. dz. jauniešu komanda, kas 2016./2017. g. sezonā izcīnīja augsto 4. vietu Latvijā. Šogad 7. vietas ieguvēji Superlīgā – 1999. g. dz. jauniešu komanda – absolvē Madonas BJSS.
Aicinu 2009./2008./2007./2006. g. dz. zēnus uzsākt treniņus basketbolā. Kāpēc? Jo basketbols ir foršs. Uz tikšanos basketbola laukumos!


29.05.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px