Madonā ar jaunumu klajā nākuši vietējie hokeja entuziasti – pateicoties pašmāju aktīvistiem, nodibināts hokeja klubs (HK) „SkandiBus", kas izvirzīto mērķu piepildījumu saskata jau iespējami drīz.
– Pagājušajā ziemā lielā salā un aukstumā sanācām kopā pieci cilvēki, kas nodarbojas ar hokeju, un nolēmām, ka vajag dibināt klubu. Kluba dibināšanas mērķis ir tālredzīgs – vēlamies, lai Madonā būtu hokeja halle, un nevis pēc desmit vai vairāk gadiem, bet tuvākajā nākotnē. Pašlaik, sadarbojoties ar Madonas novada domi, strādājam pie projekta. Ir iestrādnes un kontakti Norvēģijā, Igaunijā un Krievijā, ko izmantojam, lai viss nepieciešamais varētu tapt par saprātīgām naudas summām. Kā zināms, kādreiz Madonā ir bijušas spēcīgas hokeja tradīcijas. Mūsu novadnieki ar sasniegumiem joprojām spēlē labās komandās gan Latvijā, gan ārpus tās. Šobrīd tas viss ir apstājies tikai tādēļ, ka tradīcijas pamestas novārtā. Mēs tās gribētu atjaunot tikpat spēcīgas un popularizēt hokeju kā sporta veidu Madonā, – hokeja kluba dibinātāju vīziju ieskicē Bruno Holsts.
Klubs savos plānos iekļāvis pēc iespējas plašāku Madonas hokeja laukuma pilnveidi. Patlaban tiek veiktas pārrunas par saldējamās iekārtas iegādi mākslīgā ledus uzturēšanai, kas ļaus paildzināt sezonu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.07.2013.
Autore: RITA TURKINA
Foto no personiskā arhīva