"Tour de Ski" slēpojuma seriālu, pārceļoties no Šveices uz Itāliju, turpina Patrīcija Eiduka no Kokneses novada Vecbebriem, bet madonietis Raimo Vīgants, kā bija sākotnēji plānojis, devies mājup.
"Tour de Ski" tūrē 4. janvārī bija ieplānota brīvdiena, bet jau 5. un 6. janvārī sacīkstes turpinās Toblahā, Itālijā. Tad paredzētas 10 un 15 km brīvā stila distances ar intervāla startu.
– "Tour de Ski" teicami iesākusī Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kas pēc pirmajiem trim posmiem tūres kopvērtējumā ieņem 22. vietu, otrdien turpina prestižo seriālu, – informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.
Tikmēr vienīgais Latvijas pārstāvis vīriešu konkurencē Raimo Vīgants, kas ļoti labi (44. vieta) debitēja sprintā, kā jau iepriekš plānojis, pēc pirmajiem trim slēpojumiem devies mājup.
– P. Eidukai tūres sākums izdevies teicams – iekļūšana trīsdesmitniekā visos trijos startos un 22. vieta kopvērtējumā pārsniedz optimistiskākās prognozes. Savā sniegumā viņa izceļ poļu komandā darbojošos slēpju smērētāju ieguldījumu, jo slēpes esot slīdējušas ideāli.
Kā raksta Ivars Bācis, svētdienas vakarā Patrīcija pārbrauca uz 300 kilometru attālo Itālijas kalnu ciematu Toblahu. Pārbrauciens pēc sacensībām prasīja daudz enerģijas, taču naktī uz pirmdienu sanācis labi izgulēties, tāpēc Latvijas slēpotāja jūtoties jau daudz možāk un ir gatava turpināt tūri pēc vienas brīvdienas ar 10 kilometru distanci brīvajā stilā ar intervāla startu. Ļoti iespējams, Patrīciju Eiduku varēs redzēt arī otrajā dienā Toblahā 10 kilometru iedzīšanā klasiskajā stilā. Kaut arī parādās vairāk cerību uz iešanu līdz pašām beigām, ko pati slēpotāja ļoti gribētu, tomēr šādu variantu pagaidām viņas komanda nevar apstiprināt, jo tas lielā mērā atkarīgs no sportistes pašsajūtas.
6.01.2021.