Februārī Kusas pamatskolā viesojās ciemiņi no Rīgas puses –
bijušie absolventi, kas tagad devušies savās dzīves gaitās, – Ilvars
Koscinkevičs un Gints Cimers.
13. februārī savukārt devos uz Rīgu
ēnot Ilvaru Koscinkeviču. Futbola spēles komentēšanas laikā guvu īpašu
pieredzi un daudz pozitīvu emociju.
Ilvars ir Latvijas Futbola federācijas Komunikācijas nodaļas vadītājs, kā arī sporta žurnālists. Ikdienā viņu var dzirdēt, komentējot futbola spēles. Gints Cimers strādā par futbola treneri Jura Docenko futbola skolā „Alberts", kur trenē futbolistus, dzimušus 2006. gadā.
Abu tikšanās dienā Kusas pamatskolā notika „Popiela". Šo pasākumu vēroja arī mūsu viesi, kas veltīja atzinīgus vārdus priekšnesumiem, īpaši uzteicot 2. klases skolnieku Marselu Liepiņu, kas koncerta laikā uzstājās trīs reizes. Ilvars Koscinkevičs Marselam uzdāvināja kreklu ar Latvijas Futbola izlases simboliku.
Pēc „Popielas" sekoja saruna. Ar viesiem runājām par dzīvi, skolas gaitām, futbolu un citām interesantām tēmām. Ilvars un Gints īpaši uzsvēra, ka viņu „iespēju zeme" ir Latvija, nevis Amerika. Tieši Latvijā var sasniegt visvairāk. Ilvars neslēpa, ka citur tik jaunos gados nevarētu kļūt par futbola komentētāju, bet Gints nevarētu trenēt tik spēcīgu Latvijas jauniešu komandu. Abi dalījās pieredzē par valodām, cik ļoti tās palīdz dzīvē un darbā, ieteica visiem mācīties valodas – gan latviešu, gan svešvalodas. Ilvars nedaudz pastāstīja par sporta komentētāja darbu, Gints izstāstīja par savu dienas režīmu, ka laika atpūsties gandrīz vai nav.
Viens no jautājumiem bija par mācību priekšmetiem – kurš licies pats sarežģītākais. Pēc Ilvara domām, tā bija ķīmija, fizika un bioloģija, Gints tam piekrita. Tika jautāts par mīļākajiem futbolistiem, labākajiem skolotājiem.
Pēc pusdienu pauzes visi devāmies uz sporta zāli, kur Ilvars Koscinkevičs un Gints Cimers bija sagatavojuši sportiskas aktivitātes skolēniem un skolotājiem. Visi tika sadalīti komandās, un notika vairākas futbola stafetes, kur skolēniem bija iespēja parādīt savas prasmes. Futbola mačos piedalījās arī Gints un Ilvars. Gints piedāvāja atsākt kādreizējo tradīciju – tagadējie skolēni spēlē pret skolotājiem un bijušajiem absolventiem. Savulaik skolēni vienmēr uzvarēja, taču šajā dienā bija citādāk. Skolotāju komanda sasparojās un skolēnus uzvarēja.
Sanija no 5. klases: „Mīļš paldies par interesanto dienu. Es vēlos atkārtot šo dienu! Viesi daudz ko jautru pastāstīja. Bija ļoti interesanti uzzināt, ko viņi paveica skolā."
Santa no 9. klases: „Paldies par plūstošo stāstījumu. Bija aizraujoši paklausīties viedokļus no abu skatpunkta. Prieks, ka mūsu skolā ir mācījušies tādi talanti, kas zina, ko grib, un prot motivēt jauniešus ne vien sapņot, bet darīt. Man nebūtu drosmes stāstīt visai skolai par savu dzīvi, bet ir liels prieks, ka gan sarunā, gan sporta aktivitātēs iesaistījāt visus."
Klāvs no 9. klases: „Man ļoti patika, ka atbraucāt uz savu dzimto skolu izstāstīt par savām profesijām, dzīvi, par to, kā gatavojaties darbam. Mani ieinteresēja Ginta trenēšanas programma, jo celties sešos no rīta, lai trenētu komandu – tas šķiet ļoti motivējoši un aizraujoši."
15.03.2019.