Šis Tautasdziesmas maratons notika pirms gadsimta trešdaļas Rīgā, Biķernieku autotrasē.
Bija skaista saulaina diena pavasarī. Taču pēkšņi uznāca sniegs, un pa slapjo asfaltu bija "jābrien" pa sniegu, kas gan ātri kusa. Patriotiski noskaņotais maratonu vecmeistars Staņislavs Pitura trases pirmajā aplī devās ar karogu rokās (65. nr.). No viņa pa labi redzams (ar 51. nr.) kinorežisors Ansis Epners (ar bārdiņu) kopā ar savu draugu, kādreizējo Madonas rajona vidusdistančnieku Jāni Lūsi (Madonas vidusskolas absolvents).
Bet fotouzņēmuma, kurš publicēts tika 1988. gadā uz žurnāla "Veselība" pēdējā vāka, kreisajā malā (ar balto jaku) distancē kārtējo reizi devusies madoniete Regīna Šulmane.
MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
08.06.2021.