22. maija svētdienā saulainos un pavasarīgos laikapstākļos sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" tradicionālais "Tautas skrējiens" pulcēja vairāk nekā 200 dalībnieku un līdzjutēju. 10 km distancē absolūti ātrākais vīriešu konkurencē bija orientierists Andris Jubelis, pārstāvot ZS "Kaupēri", bet sievietēm uzvarēja Ineta Jerofejeva no kluba "Skrien Jēkabpils!".
3 km distanci visātrāk veica Renārs Vasiļjevs no Jēkabpils un Ieva Elīna Rivseiniece no Madonas BJSS. Savukārt 1 km distancē uzvarēja Nikolass Trušus un Ance Arama.
Kā uzsvēra pasākuma rīkotājs, OK "Arona" valdes priekšsēdētājs Gunārs Ikaunieks, šis jau ir piektais gads, kā projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros Madonā tiek rīkots "Tautas skrējiens".
– Pirmajos divos gados par pasākuma norises vietu tika izraudzīts pilsētas stadions, bet skrējiens notika pa Madonas ielām. 2020. gadā skrējiens bija ieplānots, taču kovida dēļ bija aizliegums rīkot pasākumus, un sekoja pārtraukums, bet 2021. gadā "Tautas skrējienu" varēja sarīkot vasaras beigās. Šopavasar pasākums atkal noritēja "Smeceres silā", lielākoties pulcējot dalībniekus no Madonas novada, taču piedalījās arī skriešanas entuziasti no Jēkabpils un Gulbenes. Būtiski, ka dalībnieku skaits ar katru gadu palielinās, un šogad jau varējām saskaitīt vairāk nekā 200 dalībnieku. Prieks, ka šo pasākumu iecienījušas gan Madonas novada jaunās un aktīvās ģimenes ar bērniem, gan daudzu treneru un sportistu ģimenes, gan aktīvi dažāda vecuma iedzīvotāji, ne tikai tie, kas sevi pieskaita sporta entuziastiem. Tā kā pasākuma norisei projekta ietvaros ir paredzēts finansējums, kopā ar diplomu tika pasniegtas balvas, – raksturoja Gunārs Ikaunieks. Viņš dalījās cerībā, ka pasākums turpināsies arī nākamajos gados un paliks kā laba tradīcija.
Jau no paša rīta sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" pulcējās ģimenes ar vismazākajiem dalībniekiem, jo programmu atklāja skrējiens ar bērnu ratiņiem. Bērnu ratiņu sacensībās piedalījās vecāki ar bērniem līdz 3 gadu vecumam (intervāla starts). Skrējienā, mammām stumjot jaunākos dalībniekus ratiņos, uzvarēja Laura Biķerniece, 2. vietā – Nora Kārkliņa, 3. vietā – Elīza Matisāne. Ratiņu skrējienā kopā ar tēti bez konkurences startēja vienīgais dalībnieks – Gustavs Veckalniņš. Bērniem par piedalīšanos dāvanā tika spēļmantiņas, vecākiem – banāns un minerālūdens pudele.
3-4 gadus veci bērni 200 metru distancei gatavojās kopā ar vecākiem, un, mammu un tētu uzmundrināti, bērni veica distanci. Meitenēm līdz finišam ātrāk aizskrēja Mia Juška, Gerda Kārkliņa, Karolīna Finartija, bet zēniem ātrāk distanci veica Edžus Jubelis, Niks Krauklis, Kriss Strautiņš.
500 metru skrējienā devās 2016.-2017. g. dz. un 2014.-2015 g. dz. meitenes un zēni. Zēniem 1. grupā ātrākie bija Daniels Matisāns, Raivis Ruļuks, Emīls Ļeonovičs, 2. grupā – Emīls Pavlovs, Edgars Ruļuks, Pēteris Leimanis. Meitenēm 1. grupā ātrāk skrēja Jete Kārkliņa, Marta Zēmele, Dārta Robalde, 2. grupā – Patrīcija Kraukle, Diāna un Sofija Škaļikovas.
Kā no sporta psiholoģijas viedokļa vērtēja Edžus tētis Andris Jubelis, šajā vecumposmā vecākiem nebūtu jādodas distancē kopā ar bērnu, nebūtu jātraucē, jo ir jāuzticas saviem bērniem, ļaujot arī kļūdīties.
Iespējams, ka šī pasākuma ietvaros būtu lietderīga arī lekcija vecākiem par to, kādu atbalstu sniegt, vēloties palīdzēt saviem bērniem, kā motivēt, sporta gaitas uzsākot.
1 km distancē devās 2012.-2013. g. dz. meitenes un zēni. Uzvarēja Ance Arama, Felicita Jerofejeva, Meldra Indriksone, bet no puišiem ātrākie bija Nikolass Trušus, Gustavs Šmits un Maksims Ščitovs.
Pēc bērnu sacensībām sekoja apbalvošana, kur godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un balvas.
Pulksten 12 tika dots kopīgais starts 10 km distancei un 3 km distancei.
Rezultāti tika apkopoti pa vecuma grupām. 3 km sieviešu atklātajā grupā uzvarēja Madonas BJSS biatlona trenere Una Arama, Gunita Miteniece, Laila Zvejsalniece, bet vīriešu atklātajā grupā 1.-3. vietā ierindojās Renārs Vasiļjevs no Jēkabpils, Agris Pavlovs un Roberts Robalds.
3 km juniorēm 1.-3. vietu izcīnīja Amanda Rimša, Arta Pinka, Samanta Ščucka (visas – Madonas BJSS), junioriem – Ralfs Frīdvalds, Teodors Fiņķis, Reinis Rivsenieks (visi – Madonas BJSS).
3 km jaunietēm ātrāk distanci veica Elīna Ieva Rivseniece, Terēze Turka, Dārta Šķēle (Caune Team), bet jauniešiem godalgotajās vietās – Alekss Škaļikovs, Armands Zālītis un Toms Pavlovs (visi – Madonas BJSS).
Senioru sieviešu grupā pirmajā trijniekā ierindojās Ruta Kozlovska, Zinaīda Rācenāja un Dzidra Širve, bet vīriešiem ātrākie bija Jānis Koks, Pēteris Eriņš un Vladimirs Kallass.
10 km sievietēm uzvarēja Ineta Jerofejeva (Jēkabpils), aiz sevis atstājot Ilzi Drozdovu (SK "Bulta") un distanču slēpotāju Kitiju Auziņu. Vīriešiem uzvarēja Andris Jubelis, 2. vietā – Mārtiņš Babkins (SK "Bulta"), 3. vietā – Jānis Jerofejevs ("Skrien Jēkabpils!").
10 km juniorēm ātrākā bija Anete Strauta (Madonas BJSS/OK "Arona"), 2. vietā – Ance Evelīna Kerevica, pārstāvot Lazdonas pamatskolu. Junioriem 1.-3. vietā – Bruno Bīrītis, Daniels Začests (abi –
Madonas BJSS), Aleksis Rieksts (Lazdonas pamatskola).
10 km S35 grupā godalgotajās vietās – Alise Gabriela Miteniece, Keita Patrīcija Kolna un Kerija Krēmere, V35 grupā – Sandris Riekstiņš, Sandijs Skaris, Sandis Kurzemnieks. V45 grupā ātrākie bija Juris Galibeckis, Arvīds Kostomārovs, S55 – Ieviņa Lieldiena, V55 – Antis Zunda (Gulbene), Aivars Žugris, Uldis Lapsa, bet senioriem 10 km pieveica Ēriks Apsenieks.
Visi rezultāti – vietnē www.okarona.lv.
25.05.2022.