Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Svētku papildinājumam – minirallija adrenalīns

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 08.06.2015.

Svētku papildinājumam – minirallija adrenalīns
Burtu lielums

"Kur dosies sestdien?" „Uz ralliju." Starp daudzajiem sporta dzīves pasākumiem, kas vienlaikus norisinājās Madonas pilsētas svētku laikā 6. jūnijā, savu vietu tradicionāli ieņēma rallijs, kas pievienojās svētku notikumiem.

Minirallijā ātrumposmos sestdien, 6. jūnijā, sacentās piecdesmit deviņas ekipāžas. Vienlaikus tas bija Latvijas kausa izcīņas minirallijā standarta automobiļiem posms "Madona 2015".
Sestdien Madonas pilsētas viesi un minirallija "Madona" skatītāji un dalībnieki pirms starta satikās Saieta laukumā. Mūs visus Madonas pilsētas svētku laikā lutināja saulainie un vasarīgie laikapstākļi, kas veicināja pasākumu izdošanos.
Sveicot sacensību dalībniekus, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs uzsvēra, ka vasaras minirallijs jau ir kļuvis par neatņemamu pilsētas svētku sastāvdaļu. Gan madonieši, gan pilsētas viesi gaida Madonā ierodamies rallija automašīnas, to vadītājus un stūrmaņus.
Protams, tika arī izmantota iespēja nofotografēties pie kādas no Saieta laukumā sabraukušajām "Youngtimer Rally" vēsturiskajām automašīnām. Minirallija dalībniekiem bija sagatavoti seši grants ātrumposmi, kuru kopējais garums – ap 13 km. Skatītāji sekoja saviem favorītiem un uzgavilēja arī putekļaino minirallija ātrumposmu malās.
Kā ziņo minirallija "Madona 2015" preses sekretāre Dace Janova, par uzvarētājiem 1600 klasē kļuva Kristers Cimdiņš/Gatis Cimdiņš ("VAZ 21083"). Otro vietu ieņēma Mārtiņš Vītols/Toms Sproģis ("Lada 1119"), bet trešo – Ingus Kalniņš-Kalenieks/Edijs Bamšis ("Honda Civic").
Visplašāk pārstāvētās – 2 WD – klases ātrākie braucēji bija Gints Lapsa/Kaspars Linde ("BMW 325"), otrajā vietā – Gatis Babris/Ingus Makarēvičs ("BMW 328"), bet trešajā vietā ierindojās Andris Vovers/Uldis Augulis ("BMW 325"). Vienīgie 4WD+ klases pārstāvji Valts Zvaigzne/Mārtiņš Ozoliņš ("Subaru Impreza") brauca bez konkurences, uzvarēja, bet kopējā ieskaitē guva ceturto vietu. Savukārt 4WD vērtējumā pirmā vieta – Intaram Rezakovam/Oskaram Leimanim ("Subaru Impreza"), viņi aiz sevis atstāja Edgaru Nukšu/Dmitriju Mališevu ("Audi 80 Quattro") un Jāni Krevicu/Gati Jansonu ("Audi 90 Quattro").
Pirmo vietu minirallija Open klasē un sacensību kopvērtējumā izcīnīja Vigo Rubeņa/Kristapa Eglītes ekipāža. Otro un trešo vietu ieguvušajām ekipāžām "Madona 2015" bija pirmās minirallija sacensības un abu stūrmaņi – savulaik titulēti autosportisti. Otrajā vietā kopvērtējumā – Gints Cēlājs, viņa stūrmaņa pienākumus pildīja divkārtējais Latvijas čempions autorallijā Andis Neikšāns. Trešie kopvērtējumā – Didzis Vāvers un viņa stūrmanis Armands Griboniks (1999. gada Latvijas autokrosa čempions).
No divām Junioru klases ekipāžām ātrākie bija Mārtiņš Sesks/Māris Kulšs no "LMT Autosporta Akadēmijas", kas brauca ar "Ford Fiesta R2". Komandu vērtējumā triumfēja Madonas kaimiņi – gulbenieši.
Kā informē Dace Janova, minirallija "Madona" direktors Romāns Ērkulis ir gandarīts gan par kuplo dalībnieku skaitu, gan par sacensību norisi un velta pateicības vārdus savai "Latvian Baja" organizatoru komandai, kā arī vienmēr atsaucīgajai Madonas novada pašvaldībai un ilggadējiem atbalstītājiem – "Marathon".

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px