8. janvārī sākās, 10. janvārī noslēdzās par tradīciju kļuvušais Cēsu pilsētas sporta skolas organizētais basketbola turnīrs jauniešiem "Cēsu kauss 2016".
Jau deviņpadsmito gadu šis turnīrs priecē visus Cēsu basketbola draugus un viesus. Cēsu sporta bāzēs (Cēsu sporta kompleksā, sporta namā "Cēsis") par turnīra čempionu kausiem trijās vecuma grupās zēniem (2005. g. dz.; 2004. g. dz. un 2003. g. dz.), kā arī 2004. g. dz. meitenēm sacentās komandas no trim valstīm: Igaunijas, Krievijas un Latvijas. Komandas bija ieradušās no Tallinas, Pērnavas, Tartu, Sanktpēterburgas, Maskavas, Rīgas, Talsiem, Rojas, Līvāniem, Jūrmalas, Ķekavas, Mārupes, Madonas, Limbažiem, Siguldas, Iecavas, Vecumniekiem, Jelgavas. Kopā turnīrā bija pieteikušās 40 komandas.
Madonas BJSS pārstāvēja "Madona/Ērgļi" – 2004. g. dz. zēnu komanda un Madonas BJSS 2003. g. dz. zēnu komanda.
2004. g. dz. komanda sacentās 10 komandu konkurencē. Apakšgrupā spēlēja ar Mārupes, Ķekava/VEF, Jelgavas, Limbažu/Salacgrīvas komandām. Abās pirmajās dienās lielo pilsētu komandas ņēma virsroku pār mūsu basketbola spēlētājiem, bet beidzamajā dienā tika izcīnīta uzvara pār Rojas komandu. Turnīrā piedalījās tikai Ērgļu zēni. Paldies trenerim Ivaram Teterim un visiem komandas puišiem.
2003. g. dz. zēniem bija jāspēlē 8 komandu konkurencē. 8. janvārī apakšgrupā tika pārspēti Jelgavas puiši ar rezultātu 55 : 52, otrajā dienas spēlē – zaudējums (39 : 57)
Mārupes komandai. 9. janvārī – zaudējums VEF/Orange team (35 : 66).
Cīņā par 5.-8. vietu otrajā dienas spēlē izcīnīts panākums pret Raplas (Igaunija) komandu (61 : 36). 10. janvārī – gūta uzvara pār Iecavas/Vecumnieku komandu (60 : 40). Ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem Madonas BJSS komanda ierindojās 5. vietā.
Šīs vecuma grupas komanda vēl joprojām gaida 2003. g. dz. gara auguma puišus trenēties basketbolā.