Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Spraigas cīņas Bauskā

MĀRTIŅŠ ŠULMANIS

Autors • 06.10.2020.

Burtu lielums

"Lai visiem sportiskā veiksme!" Tā savu uzrunu pussimtam sporta veterānu sāka Latvijas Sporta veterānu savienības prezidents Ivans Klementjevs, atklājot Latvijas pašvaldību veterānu-senioru 57. sporta spēļu finālsacensības Bauskā un pasniedzot visiem dalībniekiem speciālu sertifikātu par piedalīšanos sacensībās. Bet dalībnieki šoreiz bija dambretisti.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma arī Madonas novada pašvaldība nolēma piedalīties šajā sporta veidā, sestdien, 3. oktobrī, nosūtot savu komandu uz sacensībām spēcīgākajā sastāvā – Valdis Mass, Jānis Ļoļāns, Jāzeps Juhnevičs, Mārtiņš Šulmanis un Dzintars Vilciņš.

Cīņas ritēja saspringti un raiti. Dalībniekiem bija gan veiksmes momenti, gan gadījās arī kļūmes. Bet madonieši cīnījās sekmīgi. Kad tiesneši sāka apkopot rezultātus, šā raksta autors izteica prognozi, ka komandai varētu iznākt augstā piektā vieta, jo sacensību septiņās kārtās kopā bija iegūti 28 punkti no iespējamiem 56 (tieši 50%). Dalībnieku individuālajā vērtējumā medaļas gan tika citu komandu dalībniekiem, taču slavējams ir sporta meistara Valda Masa sasniegtais rezultāts, viņš ar vienu neveiksmi (tikai) iekļuva labāko sešniekā. Vienlīdz rezultatīvi un sekmīgi cīnījās arī pārējie dalībnieki, piedzīvojot pa divām neveiksmēm septiņās cīņās un ieņemot vietas dalībnieku otrajā desmitā. Apkopojot komandu vērtējumu, prognoze izrādījās precīza, un madonieši aiz ikgadējiem uzvarētājiem baušķeniekiem un ķegumiešiem starp novadiem bija pat trešie. Otro vietu ieņēma rīdzinieki, bet ceturtie – Bauskas otrā komanda. Madonieši spēja apsteigt talsiniekus un valmieriešus par vienu punktu, aizputniekus un Rīgas veterānu klubu – par diviem, bet salaspiliešus – par trim un Rīgas veterānu kluba otro komandu, kurā spēlēja bijušie novadnieki Kārlis Barbans, Zelma Svilāne un Aiga Priedniece, – pat par četriem. Dāmu grupā Zelma un Aiga tika pie zelta un sudraba medaļām. Zelta medaļu saņēma arī Jāzepa Juhneviča meita Ilga, pārstāvot Talsu novadu. Šogad eksperimentā pirmo reizi bija dalībnieku grupa arī vecumā virs 80 gadiem.
Gada nogalē gan dambretistiem vēl cīņas priekšā par medaļām Madonas novada čempionātā, kā arī vēl uzdevumu risināšanas konkursa rudens kārta.


07.10.2020.


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px