17. jūlijā Ventspilī notika starptautiskās 3 × 3 basketbola līgas "Top Gun" otrās sezonas pirmais turnīrs. Sacensību grafikā paredzēti seši posmi, kuros komandas cīnīsies par tiesībām 9. un 10. oktobrī piedalīties finālposmā.
Šīs līgas ietvaros Latvijas 3 × 3 basketbola komandām būs iespēja mēroties spēkiem ar citu valstu 3 × 3 basketbola vienībām un cīnīties par ceļazīmēm uz starptautiskajām FIBA 3 × 3 basketbola sacensībām. Ņemot vērā sacensību rezultātus, tiks atlasīti Latvijas nacionālo izlašu kandidāti. "Top Gun" turnīru ietvaros tiks īstenota „3 × 3 Latvijas akadēmijas" programma, notiks individuālie konkursi un tiks organizēta izklaidējoša programma skatītājiem.
Čempionāta dalībnieki ir pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību, ārvalstu organizāciju un vispārējās izglītības iestāžu komandas dalībnieki. Katrai komandai atļauts pieteikt 8 spēlētājus, katram posmam četri spēlētāji jāreģistrē interneta vietnē https://play.fiba3x3.com/. Finālposmam atļauts reģistrēt spēlētājus, kuri nospēlējuši vismaz divus regulārās sezonas posmus.
3 × 3 basketbola līgas "Top Gun" otrās sezonas pirmajā turnīrā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas brīvdabas laukumos 12 komandu konkurencē Open grupas ieskaitē pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais kvartets "3 × 3 Jelgava", kas finālā pārspēja Ventspils "Kudzhy/Anzāģe". Trešo vietu ieguva "Mārupe/Bauerfeind", bet ceturto vietu – U-18 vecuma grupas labākā vienība "BS Rīga".
Komandas apakšgrupās tika izliktas atbilstoši Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) 3 × 3 basketbola rangam, šādā situācijā favorītu lomu ieņemot "3 × 3 Jelgavai" un "Mārupei/Bauerfeind". Līdz ar to šo abu vienību aizkļūšana līdz pat pusfinālam bez neveiksmēm nekļuva par pārsteigumu, bet citos mačos tika piedzīvoti vairāki negaidīti rezultāti.
„BK 3 × 3 Madona" U-18 vecuma grupā pārstāvēja E. Skuja, A. Šilinskis, N. Vanags, K. Lipītis, bet Open grupā „BK 3 × 3 Madona" komandā šajā posmā spēlēja I. Ikstens, Z. Raimo, J. Mednis, M. Kalniņš.
U-18 komanda pimajā mačā ar 11 : 22 piekāpās Jelgava komandai, otrajā mačā arī zaudējums dienas otrajiem finālistiem – „Kundzhy/Anzāģe" (15 : 21). Minimālu zaudējumu (18 :19) nācās piedzīvot 1/8 finālā Ādažu 2. komandai.
Vīru komanda pirmajā spēlē ar 21 : 11 uzvarēja BS "Rīga", otrajā mačā – zaudējums (16 :17) komandai „Ādaži/Fastbreak". 1/8 finālā izcīnīta uzvara (21 : 13) pār BS "Rīga" 2. komandu, bet 1/4 finālā cienīgs zaudējums (8 :14) Jelgavai.
Par "Top Gun" pirmā posma rezultatīvāko spēlētāju kļuva
ventspilnieks Agnis Stankevics (32 punkti sešās spēlēs), apsteidzot "3 × 3 Ādaži 2" uzbrukuma līderi Kristapu Vanagu (31 punkts četros mačos) un "BKV" motoru Artūru Ausēju (30 punkti trijās spēlēs).
Nākamais posms notiks 31. jūlijā un 1. augustā Ogrē, bet trešo reizi 3 × 3 basketbolisti pulcēsies 14. un 15. augustā Kandavā. Sezonas laikā sacensībās iesaistīsies ne tikai Open un U-18 grupas vīriešu vienības, bet arī attiecīgo grupu sieviešu komandas.
AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
27.07.2021.