Pagājušajās sniegotajās brīvdienās – 14. un 15. janvārī – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" plīvoja triju valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – karogi, jo norisinājās "Baltijas biatlona kausa" izcīņas sacensības.
Šīs sezonas nozīmīgo sacensību vidū "Baltijas biatlona kausa" norise "Smeceres silā" bija tikai iesildīšanās, jo no 20. līdz 25. februārim te norisināsies vērienīgas Eiropas meža darbinieku 49. ziemas sporta spēles, kur pieteikušies vairāk nekā 560 dalībnieku no 20 valstīm, bet 3.-5. martā – Pasaules kausa posms distanču slēpošanā.
– Piedaloties "Baltijas biatlona kausā", dalībnieki juta lielāku atbildību, varbūt kādam arī atbildības slogs bija lielāks. No organizatoru viedokļa neko daudz šīs sacensības neatšķīrās – Madonā, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", kā vienmēr, viss bija noorganizēts visaug-stākajā līmenī, bija gatavība uzņemt gan Baltijas kausa dalībniekus, gan, domāju, arī IBU kausu kādreiz nebūs problēmu noorganizēt, – vērtēja galvenais tiesnesis Jānis Bērziņš. Viņš, kas piedalījies Latvijas biatlona izlasē, joprojām ar biatlonu ir uz "tu", tikai citā veidolā, bet arī tagad, kā pats saka, "uzkāpj uz kādas distances". Jānis Bērziņš, arī licencēts Starptautiskās biatlona federācijas tehniskais delegāts, papildinājis zināšanas vairākos kursos, tiesājis starptautiskas sacensības. Latvijas Biatlona federāciju šajās sacensībās pārstāvēja Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka un ģenerālsekretārs Krišjānis Meirāns.
Par Latvijas dalībniekiem Jānis Bērziņš sacīja: – Patīkami redzēt, ka konkurence bija sīva un mūsu biatlonisti sastādīja konkurenci Igaunijas un Lietuvas sportistiem. Katru dienu uzvarētāji mainījās, rezultāti mainījās, un pirmais trijnieks mainījās. Tas tikai liecināja, ka visu triju valstu dalībnieki ir nopietni trenējušies un sagatavojušies augstā līmenī.
Galvenais tiesnesis novērtēja arī sadarbību ar tiesnešu komandu: – Mēģinu nedaudz pakonsultēt vietējos tiesnešus, dalīties tajā pieredzē, ko esmu ieguvis aktīvo biatlonista gaitu laikā, startējot Latvijas izlasē, un zināšanās, ko esmu ieguvis, mācoties starptautiskajos kursos un tiesājot starptautiskās sacensības. Nākotnē noteikti būs paredzēta biatlona ieroču marķēšana, slēpju marķēšana. Būtiski, lai nemainītu ieročus un lai atslēgas mehānisms būtu noregulēts pareizā svarā, kādam ir jāatbilst. Ieročus pārbauda izlases veidā pirms starta un pēc finiša, bet var pārbaudīt arī visus. Slēpju marķēšana nepieciešama, lai dalībnieki distancē nemainītu slēpes. Obligāti ir jānonāk finišā ar vienu nomarķētu slēpi (otru drīkst nomainīt, ja viena ir salauzta. Ja kādreiz maina abas slēpes, ir jāpierāda, ka abas tika salauztas).
Pirmajā "Baltijas biatlona kausa" sacensību dienā – 14. janvārī – no Madonas BJSS biatlonistiem A grupā jaunietēm 10 km distancē uzvarēja Ieva Pūce.
B grupā jauniešiem 12,5 km distancē ar četrām šautuvēm uzvarēja Kirils Matjuhins no Latvijas "Rumba centra", no madoniešiem Ilvars Bisenieks ierindojās 4. vietā, Agnija Nagle – 8. vietā, Dana Nagle – 10. vietā.
Klasiskajā biatlona distancē C grupā 6 km distancē uzvarēja Viktorija Romanova no Lietuvas, bet Madonas BJSS biatloniste Kima Krūmiņa ieņēma 2. vietu, Lība Marta Igaune – 4. vietu, Līva Šahno – 9. vietā, Katrīna Bērziņa – 10. vietā. Šajā grupā Raivis Voselis un Kārlis Ernests Janovskis ieņēma attiecīgi 11. un 12. vietu.
15. janvārī biatlonisti spēkiem mērojās sprinta distancē. A grupā Madonas BJSS sportiste Ieva Pūce pēc 6 km distances ieņēma otro vietu. C grupā jaunietēm 4 km distancē Kima Krūmiņa izcīnīja 2. vietu, Lība Marta Igaune – 7. vietā, Līva Šahno – 9. vietā, Katrīna Bērziņa – 9. vietā. Jauniešu grupā Raivim Voselim – 11. vieta.
B grupā jaunietēm 9.-11. vietā attiecīgi ierindojās Dana Nagle, Elizabete Paura un Agnija Nagle. Jauniešiem Ilvars Bisenieks palika 6. vietā.
M50 grupā Aldis Šuriņš piedalījās abās sacensību dienās un abās ieņēma 4. vietu.
Jautāta, kā vērtē Madonas BJSS biatlonistu sniegumu, biatlona nodaļas vadītāja, trenere Aira Bērziņa komentēja: – Viņu nav tik daudz, kā gribētos (paralēli Priekuļos notika arī Latvijas čempionāts slēpošanā). Konkurence – ļoti spēcīga, un kā vienmēr daudz izšķir precizitāte šaušanā. Šīs vienlaikus bija atlases sacensības biatlonā – cīņa par iekļūšanu Latvijas komandā uz Eiropas Jaunatnes ziemas olimpisko festivālu (EYOF) – kur ir divu grupu (A un B grupa) dalībnieku cīņa. Otras sacensības vēl norisināsies šīs nedēļas beigās Priekuļu olimpiskajā centrā. Galvenais – ir jāvēl veiksme!
No Madonas BJSS uz EYOF pretendē Ieva Pūce un Ilvars Bisenieks.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
18.01.2017.