Pērn Madonas BJSS U-16 jauniešu basketbola komanda Latvijā ieņēma 10. vietu, un šai vecuma grupai pērn organizējām finālsacensības Madonas pilsētas sporta centrā, bet šosezon jau izskatās, ka esam nodrošinājuši vietu astoņu spēcīgāko komandu vidū.
Ar saviem minimālajiem spēlētāju resursiem varam sākt gatavoties izšķirošajām cīņām par vietām izslēgšanas spēlēs. Kāpēc gan lai tas atkal nenotiktu Madonā ar savas komandas piedalīšanos trīs dienu "Play-off" turnīrā no 1. līdz 3. maijam?
Madonas BJSS U-16 (1999. g. dz.) basketbola komanda tika uzaicināta šosezon spēlēt jaundibinātajā Somijas-Igaunijas-Latvijas basketbola līgā. Šo līgu organizē Rakveres MTÜ Virumaa Pallimängude Kool. Šajā līgā šogad spēlēs sešas komandas: divas Somijas (MUKI, Helsinki, un FOKOPO, Forssa), divas Igaunijas (VIRUMAA PK, Rakvere, un BC TARVAS/HALJALA, Haljala) un divas Latvijas (Jelgava un Madona) komandas.
21. un 22. februārī pirmais posms notika Igaunijas pilsētā Vilandē. Pirmajā dienā spēlējām ar Latvijas sudraba medaļniekiem – Jelgavas komandu – un zaudējām ar rezultātu 48 : 62 (R. Brants – 18, N. Skripka – 11, N. Dzelzkalējs – 10 p.). Otrajā dienas spēlē cīnījāmies ar Helsinku spēcīgo MUKI komandu, kas patlaban arī EYBL (Eiropas Jaunatnes basketbola līga) 1. divīzijā atrodas līderu grupā. Ātrajā spēlē mūsējiem bija jāpārdzīvo zaudējums – 69 : 81 (R. Brants – 22, E. Pētersons – 16, N. Skripka – 14, K. Ķeveris – 12 p.).
Otrajā dienā aplūkojām Vilandes skaistākās vietas, pilsdrupas u. c. Spēlējām ar Rakveres VIRUMAA PK komandu, kur ir Igaunijas valstsvienības spēlētāji. Spēlē zaudējām ar 72 : 89 (R. Brants – 20, E. Pētersons un N. Skripka – 16, K. Ķeveris – 9, L. Bitels – 6, N. Dzelzkalējs – 5 p.).
Žēl, ka uz šo posmu slimības dēļ netika Linards Lazdiņš, dažiem turnīra 1. posms gāja secen attieksmes dēļ. Tāpēc komandu šajā posmā veidoja tikai seši spēlētāji, kas guva ļoti labu dzīves skolu – pieredzi un fizisko sagatavotību.
Ar minēto pieredzi VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgā Madonas U-16 jauniešu komanda 2. aplī rāda arvien sakarīgāku sniegumu. Esam zaudējuši trīs spēlēs. Ar 63 : 100 zaudējām čempioniem "Valmierai", ar 58 : 82 – komandai "Ķeizarmežs/Sloka", sudraba medaļniekiem – "Jelgavai" – ar 61 : 66. Izcīnītas trīs ļoti patīkamas uzvaras: spēlē ar BS "Rīga"/Rīdzene/ERREA (71 : 63), ar BS "Ogre" (79 : 59) un "Ventspili" – 65 : 63.
Regulārajā čempionātā atlikušas vēl piecas spēles un 2. posms Rakverē –
Somijas-Igaunijas-Latvijas līgā.