Pagājušajā piektdienā, 28. februārī, Madonā sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību organizēja Latvijas kausa sacensības biatlonā.
Šīs bija pirmās Latvijas biatlona sacensības šajā sezonā, jo janvārī plānotās izpalika netipiski silto laikapstākļu un sniega trūkuma dēļ. Arī 28. februāra rīts iesākās ar šaušanai nepiemērotu biezu miglu, kas tomēr dienas gaitā izklīda.
Sacensībās piedalījās sportisti no Alūksnes, Talsu, Cēsu Pilsētas sporta skolas u. c. Kupli pārstāvēta bija arī Madonas BJSS, kam izdevās iegūt godalgotās vietas.
M22 grupā madonietim Bruno Bīrītim – 2. vieta.
W19 grupā, veicot 6,8 km individuālo distanci, uzvaru izcīnīja Keita Patrīcija Kolna, 2. vietā – Madara Veckalniņa.
W17 grupā 1. vietā – Dārta šķēle, 3. vietā – Lāsma Marta Beķere. M15 grupā 3 km individuālajā distancē pirmo vietu ieņēma Ervīns Kūlītis, 3. vietu – Aivo Edgars Asaris, W15 grupā par Latvijas kausa uzvarētāju kļuva Sabīne Grudule, M13 grupā 1. vietā – Edgars Kramerovskis, W13 grupā uzvaru izcīnīja Ieva Zvirgzdiņa.
Atzinīgi vērtējama arī Gintera Bērziņa un Helēnas Roštokas, Dārtas Ruļukas 4. vieta atbilstoši savā vecuma grupā.
Distancē spēku samēru rādīja arī M13 jaunie biatlonisti Maksims Ščitovs, Rojs Strods, Kārlis Laimonis Ģipslis, kas ieņēma attiecīgi no 4. līdz 7. vietai, Ancei Aramai W13 grupā – šoreiz 5. vieta.
Lai arī šonedēļ gaidāmi pavasarīgi laikapstākļi, 7. martā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisināsies gan Baltijas kausa izcīņa, gan Latvijas čempionāts biatlonā.
04.03.2025.