Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" no 11. decembra sākusies aktīvās slēpošanas sezona, jo distanču slēpotāju rīcībā ir sagatavota 2 km mākslīgā sniega trase, kas ir apgaismota līdz pat pulksten 20.
Pagājušās brīvdienas bija sava veida slēpotāju uzlidojums Madonai un "Smeceres sila" distanču slēpošanas trasei, kas tika izveidota pagājušajā nedēļā. Jau no 7. decembra -5…-6 grādu sala apstākļos, darbinot četrus sniega pūtējus, varēja saražot mākslīgo sniegu. Ir izdevies saražot sniegu tādā daudzumā, lai izveidotu distanču slēpošanas trasi 2 km garumā, par ko priecājas ne tikai slēpotāji, arī visi aktīvā dzīvesveida piekritēji.
Iespējams slēpot ne tikai slidsolī, bet arī klasiskajā solī, jo ir ievilkta klasikas špūre. Tagad atkal Madonu var dēvēt par ziemas galvaspilsētu, jo ir uzkritis arī nedaudz dabiskā sniega.
Tā kā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos koronavīrusa ierobežošanai sporta nodarbības (treniņgrupā – 10 cilvēki un treneris) ārā svaigā gaisā ir atļautas un pat ieteicamas aktivitātes, "Smeceres sila" distanču slēpošanas trasei ir liela piekrišana. Protams, jāievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības.
Līdz ar distanču slēpošanai un biatlonam radītajiem apstākļiem "Smeceres sila" trasi jau kopš pagājušās nedēļas apmeklē ne vien Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas treniņgrupu audzēkņi, bet arī no kaimiņu novadu sporta skolām, arī slēpotāji no malu malām – Gulbenes, Aizkraukles, Jēkabpils, Vecpiebalgas, Ogres, Rīgas un citām vietām.
Kā atgādināja sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, sākot ar 11. decembri, ko var uzskatīt par oficiālu slēpošanas sezonas atklāšanas dienu, par distanču slēpošanas trašu izmantošanu sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" tiek iekasēta ar Madonas novada pašvaldības lēmumu apstiprinātā maksa. Dienas biļete pieaugušajiem maksā 2 eiro, bērniem un pensionāriem – 1 eiro. Mēneša abonementa pieaugušajiem cena ir 7 eiro, bērniem un pensionāriem – 4 eiro. Sezonas abonements pieaugušajiem maksā 15 eiro, bērniem un pensionāriem – 10 eiro.
Kā apstiprināja sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", 11.-13. decembrī par slēpošanu tika izrādīta milzīga interese. Ir arī cerība, ka šogad ziema būs noturīgāka, līdz ar to ir izdevīgi iegādāties sezonas abonementu.
Jau pāris dienu laikā tika pārdoti 69 sezonas abonementi, 7 mēneša abonementi un vairāk nekā 300 dienas biļešu. Madonas sporta skolas audzēkņiem par trases izmantošanu gan nav jāmaksā.
Kas vēl ir jāņem vērā, dodoties slēpot sakarā ar jaunajiem "Covid-19" ierobežošanas noteikumiem? To var izlasīt izvietotajos uzrakstos ar lūgumu ievērot "Covid-19" ierobežojumus un distancēšanos, apmeklējot sporta bāzi.
Apmeklējot administrācijas ēku, iegādājoties biļetes vai abonementu, nepieciešama sejas maska.
Sakarā ar epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem no 17. oktobra līdz 11. janvārim ir slēgtas ģērbtuves. Arī līdz nokļūšanai uz trases ir jāvelk sejas aizsegs, kas slēpojot nav nepieciešams, jo traucē elpošanai.
Pagājušajās brīvdienās "Smeceres silu" apmeklēja arī ģimenes ar bērniem, kas meklēja un arī atrada iespējas, lai pavizinātos ar ragaviņām vai pastaigātos.
Rēķinoties ar labāko scenāriju koronavīrusa iegrožošanā, sagatavots arī nākamā gada ziemas sporta sacensību kalendārais plāns. Kā komentē Gunārs Ikaunieks, vietējo un Latvijas mēroga sacensību norise būs atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Taču starptautiskās sacensības atļauts rīkot, protams, bez skatītājiem, un 2021. gadā Madonā ir ieplānots "Skandināvijas kausa" posms distanču slēpošanā. Jau norisinājās darba grupas sanāksme, un Skandināvijas valstu grupa bija noskaņoti, ka šīm sacensībām būtu jānotiek, tāpēc šis pasākums ir ieplānots.
Uzsākot 2021. gadu, 1.-3. janvārī bija paredzēta Latvijas kausa izcīņa biatlonā. 9. un 10. janvārī sāktos arī sacensību sezona distanču slēpošanā, un Madona izvēlēta par sacensību vietu Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 1. posma norisei sprintā. Taču līdz 11. janvārim Latvijā turpinās ārkārtējā situācija, kad sporta pasākumus nedrīkst organizēt. Tāpat 30. janvārī ir paredzētas Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības spartakiādes sacensības distanču slēpošanā, un nevar paredzēt, vai tad jau būs viltīgā vīrusa izplatība mazinājusies. 6. un 7. februārī, kad "Smeceres silā" bija ieplānota IBU kausa izcīņa junioriem biatlonā, iecerēts sarīkot Baltijas kausa izcīņas sacensības biatlonā, 18. februārī – NBS sacensības slēpošanā, 27. februārī – kamanu suņu sacensības, 5.-7. martā – "Skandināvijas kausa" posmu distanču slēpošanā, 13.-14. martā – Latvijas čempionāta 3. posma sacensības distanču slēpošanā.
Protams, pasākumu kalendārā var būt korekcijas, ko patlaban diktē valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas nosacījumi.
16.12.2020.