14. un 15. martā “Smeceres sila” trasēs pavasarīgā noskaņā norisinājās FIS Latvijas čempionāta 3. posms, kas bija sezonas sacensību noslēgums distanču slēpošanā.
Lai arī silā sagatavotajā trasē sniegs 3,3 km aplim bija vēl pietiekami biezā kārtā, pavasara saule un siltais laiks (+15 grādu) kausēja sniegu. Tāpēc čempionāta organizatori pieņēma lēmumu mainīt slēpošanas stilu sacensību otrajā dienā no klasiskā soļa uz slidsoli, kā arī sacensības uzsākt pulksten 9, kad saulīte nav trasi pārvērtusi sniega putrā.
Kuplā skaitā piedalījās slēpotāji no Madonas, Gulbenes, Daugavpils, Siguldas, Talsu, Krāslavas sporta skolas, RSS "Arkādija", kluba "Lidojošais slēpotājs", SSK "Bebra", "All Round Ski Team" u. c., viņu vidū – Milānas un Kortīnas olimpisko spēļu dalībnieki.
Ar masu startu klasiskajā stilā, veicot 29,7 km garo distanci (33,3 km x 9) vīriešiem par Latvijas čempionu kļuva olimpietis, mūsu novadnieks Raimo Vīgants, otrajā vietā – olimpisko spēļu dalībnieks Lauris Kaparkalējs, trešajā vietā – Dāvis Kalniņš no RSS "Arkādija".
Sievietēm 19,8 km distancē (3,3 x 6) pirmajā trijniekā – visas olimpietes: pirmajā vietā – Kitija Auziņa, otrajā – Samanta Krampe, trešajā – Linda Kaparkalēja.
Vērtējumā pa vecuma grupām atbilstoši savā grupā par čempionu kļuva Maksims Ščitovs, Daniels Matisāns, Nils Emīls Krūmiņš, Ieva Zvirgzdiņa, Linda Kaparkalēja. Otrajā vietā – Ginters Bērziņš, Sandijs Bardovskis, Patrīcija Kraukle, trešajā – Lāsma Marta Beķere, Liene Riekstiņa, Valters Indriksons.
V60 grupā 19,8 km distancē uzvaru ieguva Aldis Šuriņš,
Zinaīda Rācenāja, veicot 5 km.
Labi panākumi madoniešiem arī svētdienas sacensībās stafešu slēpojumā.
Vīriešiem 5×3 km par Latvijas čempioniem kļuva komanda: Silvestrs Švauksts, Andris Jubelis, Lauris Kaparkalēkjs. Sievietēm – 2,5×3 km distancē zelta medaļu izcīnīja komanda: Alise Plāte, Lāsma Marta Beķere un Kitija Auziņa.
Uzvaru ieguva un par Latvijas čempioniem V12 grupā kļuva komanda: Sandijs Bardovskis, Edgars Ruļuks, Nils Emīls Krūmiņš, V14 grupā – Edmunds Baltausis, Maksims Ščitovs un Edvards Kramerovskis, S16 grupā – Dārta Ruļuka, Sabīne Grudule un Liene Riekstiņa.
S18 grupā 3. vietu ieņēma Madonas BJSS orientieristu komanda: Undīne Ceplīte, Rūta Irbe un Līna Emīlija Ābelniece.
"Smeceres silā" ziemas trasē vēl var slēpot, un to varēs, kamēr vien saglabāsies sniegs.
17.03.2026.