Beidzamajās dienās kailsals sasaldējis zemi, vakar Madonas pusē jau bija mīnus 9 grādu sals un varēja pamanīt arī krītam simboliskas sniega pārsliņas. Arī sniega un ziemas fani jau rosās "Smeceres silā", lai izmēģinātu sniega pūtēju gatavību. Nelielā aplī pie šautuves tika saražots pirmais baltums.
Kad iestājies sals, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" tika pārbaudīts, kā darbojas sniega ražošanas tehnika, lai tad, kad būs stabili zema gaisa temperatūra, varētu saražot slēpošanas trasēs mākslīgo sniegu.
Par baltajām trasēm gan sapņot vēl pāragri, ko atgādināja arī sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks: – Vakar tika testētas sniega ražošanas iekārtas, lai zinātu, ka visa tehnika ir gatavībā. Mūsu rīcībā ir četri sniega pūtēji, visi ir darba kārtībā, sniegu varēsim saražot, ja ilgāk pieturēsies zemāka gaisa temperatūra. Sekojam līdzi laika prognozei, kas paredz, ka atgriezīsies gaisa temperatūra plusos, tāpēc baltas slēpošanas trases vēl nebūs, tikai simbolisks laukumiņš pie jaunās šautuves.
Nereti daudzi atceras – bijuši gadi, kad jau novembra beigās uzkritis dabiskais sniegs un aktīvākie sportisti jau "Smeceres silā" slēpojuši. Pagājušajā gadā sniegs slēpošanai bijis jau decembra sākumā.
26.11.2019.