Pagājušās nedēļas nogalē – 12. un 13. janvārī – sniegiem bagātajā sporta un aktīvās atpūtas kompleksā "Smeceres sils" notika FIS Latvijas čempionāta 1. posma sacensības distanču slēpošanā.
"Smeceres silā" pulcējās slēpotāju elite, ieskaitot Phjončhanas Olimpisko spēļu dalībniekus. Sacentās distanču slēpotāji no Madonas, Cēsīm, Aizkraukles, Talsiem, Krāslavas, Daugavpils, Gulbenes, Rīgas un, kā jau ierasts – arī no Lietuvas un Igaunijas.
Sacensības notika ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Madonas novada pašvaldības, Starptautiskās slēpošanas federācijas atbalstu.
12. janvārī sprinta sacensībās klasiskajā distancē dāmām uzvarēja Phjončhanas Olimpisko spēļu dalībniece Patrīcija Eiduka, bet vīriem – Lietuvas sportists Jauns Drusis. Otrajā vietā – Inga Paškovska un Raimo Vīgants, trešajā – Kitija Auziņa.
Svētdien brīvā stila distancē ar intervāla startu uzvarēja abi Phjončhanas spēļu dalībnieki – Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka. Sievietēm otrajā un trešajā vietā –
attiecīgi Kitija Auziņa un Inga Paškovska, vīriešiem – Raimo Vīgants un Stepans Terentjevs. Savās vecuma grupās godalgotajās vietās iekļuva arī madonieši. V grupā uzvarēja Raimo Vīgants, Ilvars Bisenieks – 2. vietā, Kalvis Kristers Krīgers – 4. vietā. V18 grupā Niks Saulītis ierindojās 1. vietā, Uvim Akmentiņam – 3. vieta, S18 grupā Kima Krūmiņa izcīnīja 2. vietu. S16 grupā Katrīnai Bērziņai – 1. vieta, V16 grupā Lauris Kaparkalējs – 2. vietā. S14 grupā Lindai Kaparkalējai – 1. vieta. Daudz Madonas BJSS jauno slēpotāju pārbaudīja savus spēkus 1 km brīvā stila distancē. V12 grupā labākais rezultāts – 4. vieta – bija Ernestam Plotkam, S12 grupā 6. vietā – Lāsma Marta Beķere.
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv un www.infoski.lv.
Sacensību norisi koordinēja galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks, uzraudzīja FIS tehniskais delegāts Mārtiņš Niklass un nacionālais tehniskais delegāts Jānis Puida.
15.01.2019.