Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" 30. maijā tika sumināti 2015./2016. gada sezonas labākie distanču slēpotāji Latvijā, no kuriem liela daļa ir madonieši.
Pirmo reizi klubu un sporta skolu kopvērtējumā nepārspēta palika Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola, kas šosezon spēja apsteigt iepriekšējo gadu uzvarētāju – Cēsu sporta skolu. Trešajā vietā, atpaliekot no Madonas un Cēsīm, ierindojās Arkādijas sporta skola. Pavisam šajā vērtējumā piedalījās 40 klubu, sporta skolu un organizāciju.
Pasākumu organizēja Latvijas Slēpošanas savienība, kas katru gadu sezonas beigās apbalvo labākos slēpotājus, kalnu slēpotājus, labākos klubus un sporta skolas.
Kā ierasts šādos pasākumos bija arī baudāma orķestra mūzika Madonas pūtēju orķestra izpildījumā, dejas, ko rādīja jaunās paaudzes dejotāji, kā arī sportiskas aktivitātes, par ko bija parūpējušies organizatori. Viesu vidū bija un apbalvošanā piedalījās Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis.
Šī sezona Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) slēpotājiem bija veiksmīga, jo tika izcīnītas daudzas godalgas ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiskās sacensībās. Šajā pasākumā atzīmēja tos, kas bija labākie sezonas kopvērtējumā Latvijā gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.
Individuālajā vērtējumā pirmo vietu kopvērtējumā S12 grupā izcīnīja Marta Lība Igaune, V12 grupā – Silvestrs Švauksts, V18 grupā – Raimo Vīgants, S20 grupā – Kitija Auziņa. Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja S14 grupā – Kima Krūmiņa, V14 grupā – Uvis Akmentiņš, V16 grupā – Niks Saulītis, veterānu grupā – Leons Seškens un Zinaīda Rācenāja. Trešo vietu S16 grupā ieņēma Elizabete Paura. Elites grupā vīriem labākais bija mūsu novadnieks Indulis Bikše, otrajā vietā, esot jaunieša vecuma grupā, – Raimo Vīgants, bet trešajā vietā – olimpietis Arvis Liepiņš (abi – no Madonas). Labākā elites grupā sievietēm – Inga Dauškāneno Cēsīm. Labākā no mūsu novada – Kitija Auziņa, kas kopvērtējumā ierindojās 7. vietā.
Labākais sasniegums starptautiskajā arēnā ir Raimo Vīganta izcīnītā 3. vieta Ziemeļvalstu čempionātā sprinta distancē brīvajā solī, kur, piedaloties spēcīgākajiem norvēģu, zviedru, somu, amerikāņu un igauņu slēpotājiem, tika izcīnīts šis panākums jauniešu konkurencē, līdz šim nevienam Latvijas slēpotājam iepriekš tas nav izdevies.