Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Skolu komandas uzgavilē Ērgļiem

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 10.03.2025.

Skolu komandas uzgavilē Ērgļiem
Burtu lielums

Oskara Kalpaka piemiņai veltītā militārā stafete ir bijusi Madonā, “Smeceres silā”, “Liepsalās”, Degumnieku pamatskolā, Barkavas pamatskolā, bet šogad 4. martā skolu komandas pirmoreiz pulcējās Ērgļos.

Pasākums "Kalpaka kauss 2025" norisinājās sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību un Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu (POKPF). 4. martā uzdevumi skolu komandām notika Ērgļos, bet kopvērtējuma kausi tika pasniegti 6. martā Cesvaines vidusskolā.
O. Kalpaka piemiņai veltīto pasākumu pagodināja viens no trīspadsmit NBS komandieriem, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, vēlot spēku, veiksmi, izturību, aicinot rūpēties par mūsu valsti, sekojot aicinājumam "Mana Latvija – mana atbildība".
Atklāšanas parādi pie Ērgļu vidusskolas vadīja jaunsargu instruktors, sacensību galvenais tiesnesis Ēriks Bukovskis. Viņš uzsvēra, ka ērglēnieši ir vēlējušies šo pasākumu padarīt lielāku, grandiozāku, plašāku jo tā norise plānota daļā no Ērgļu teritorijas.
Skolu jauniešus Ērgļu vidusskolā sveica direktore Gaļina Kraukle, lepojoties ar Ērgļu jaunsargiem, ar patriotiskiem jauniešiem, kas veidos Latvijas nākotni, un Ēriku Bukovski, kas ir ieguldījis milzīgu darbu, lai pasākums Ērgļos būtu un veiksmīgi noritētu.
Par to, ka pulkveža Oskara Kalpaka tēls saistās ar mērķtiecību, drošsirdību, pieticību, dzimtenes mīlestību, uzrunā atgādināja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora. Viņš pateicās Ērgļiem, Ērgļu vidusskolai par pasākuma dalībnieku uzņemšanu. Savukārt Jaunsardzes centra Vidzemes (3. novada) pārvaldes vadītājs Aigars Savickis novērtēja valsts aizsardzības mācību skolās, jaunsargu komandas, kas ieradušās formastērpā, kā arī dalījās cerībā, ka pēc šī pasākuma jaunsardzes rindas, iespējams, papildināsies.
Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle Edīte Zaube aicināja uzgavilēt Ērgļiem, pasākuma organizatoriem, kā arī visiem, kas sniedz atbalstu. Viņa cita starpā atgādināja teicienu "Mēs visi esam vienā laivā" un vēlēja būt vienotiem.

Ar komandas garu, izturību
Ērgļu vidusskolā pēc atklāšanas parādes sekoja ierindas skate, militārā stafete ar orientēšanās elementiem, vēstures konkurss "Erudīts", kā arī citas aktivitātes. Laukumā pie Ērgļu apvienības pārvaldes notika militārā aprīkojuma prezentācija.
5.-6. klašu grupā sacentās 6 komandas, 7.-9. klašu grupā – 12, 10.-12. klašu grupā – 3 komandas.
Šeit bija ieradušies līderi – tie, kas aiz sevis sauks citus. Ierindas skatē, kas notika Ērgļu vidusskolas zālē, skolas pārstāvju komanda – 7 dalībnieki – rādīja, kā to darīt.
Ērgļu vidusskolā sarīkotais "Kalpaka kauss 2025" norisinājās, izstaigājot un apmeklējot dažādas vietas Ērgļos. Piemēram, konkurss "Erudīts" notika Ērgļu Saieta namā, militārajai stafetei starts tika dots pie skolas, bet komandai bija jāskrien uz Ērgļu slēpošanas trasi. Tur bija paredzēti uzdevumi – granātas mešana, spēka vingrinājumi, ievainotā nešana nestuvēs u. c.
Par to, kā jauniešu sniegumu izvērtēt, Ēriks Bukovskis paskaidroja: – Viss ir ļoti vienkārši. Militārajā stafetē tiek fiksēts distancē pavadītais laiks, un uzdevumu veikšana. To, ko neizdara, kompensēja ar soda apli vai kādu vingrinājumu. Ierindas skatē ir noteikta tabula ar vērtēšanas punktiem par ierindas elementiem, kas ir jāizpilda. Tas viss ir skolu programmās.


"Kalpaka kauss" – kopvērtējuma uzvarētājiem
Cesvaines vidusskolā 6. martā NBS štāba orķestra koncerta pacēlums un saviļņojums saglabājās arī neklātienes zīmējumu konkursa uzvarētāju, 1.-4. klašu erudītu konkursa apbalvošanā, bet noslēdzās, sveicot "Kalpaka kausa 2025" kopvērtējuma uzvarētājus. Pēc uzrunām Edīte Zaube paziņoja "Kalpaka kausa 2025" Ērgļos aizvadītās militārās stafetes, ierindas skates un erudīcijas konkursa kopvērtējumu.
5.-6. klašu grupā 1. vietas kausu saņēma Ērgļu vidusskolas jaunsargi, 2. vietas kausu ieguva – Madonas pilsētas vidusskolas komanda "Vairogs", 3. vietu – Praulienas pamatskolas komanda "Pils dārzi-1". 7.-9. klašu grupā uzvarēja Barkavas pamatskolas komanda "Barkavas Mindaugi", 2. vietas kausu saņēma Cesvaines vidusskolas komanda "Cesvaines iekarotāji", 3. vietas kauss – Ērgļu vidusskolas jaunsargiem.
10.-12. klašu grupā starp trim komandām kopvērtējuma vietu sadalījums ir šāds: 1. vieta – Madonas Valsts ģimnāzijas komandai "Aiviekstes ozoli", 2. vieta – Madonas Valsts ģimnāzijas komandai "Sarkanbaltsarkans", 3. vieta – Madonas vidusskolas komandai "Madonas vairogs".

11.03.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px