6. un 7. februārī Ērgļos atkal varēja izjust olimpisko gaisotni, jo šajās dienās te norisinājās 20. Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde. Vērienīgo pasākumu rīkoja Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Ērgļu novada domi.
Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē bija pārstāvētas 38 pašvaldības – 1088 dalībnieki no 104 skolām. Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi atklāja 6. februārī pulksten 11.30 laukumā pie Ērgļu vidusskolas. Jaunos olimpiešus uzrunāja, vēlēja uzvarēt gan stiprākajiem, gan veiksmīgākajiem un arī draudzībai Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Aldons Vrubļevskis: – Latvijā ir daudz skolēnu, skolotāju, skolu, pašvaldību, kur ziemas sports tiek vairāk vai mazāk atbalstīts. Ziemas olimpiādes dalībnieku skaits – vairāk nekā tūkstotis dalībnieku – palicis nemainīgs visu šo 20 gadu laikā, kopš notiek olimpiāde. Pēc gada pārtraukuma, kad pērn olimpiāde nenotika sniega trūkuma dēļ, mēs varam atgriezties Ērgļos un justies tā, it kā nekāda pārtraukuma nebūtu bijis. Ērglēnieši ir tikpat laipni un pretimnākoši, sporta bāzes ir sagatavotas, un visi ir gatavi parādīt savu labāko rezultātu.
Atklājot vērienīgo pasākumu, olimpiādes sportistus un viņu skolotājus uzrunājot, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis dalījās priekā, ka var visus uzņemt Ērgļos: – Ceru, ka jūsu sirdīs vienmēr kāda vieta paliks arī Ērgļiem, atceroties – tā bija vieta, kur mēs sportojām.
Sportistu zvērestu – sacensties sportiskā garā, ievērot visus noteikumus – deva Jēkabs Purviņš, bet tiesnešu vārdā zvērestu nolasīja četru olimpisko spēļu dalībnieks, bijušais biatlonists Gundars Upenieks. Abās olimpiādes dienās mastā pie Ērgļu vidusskolas plīvoja labāko sportistu ienestais olimpiskais karogs, dega lāpa, ko aizdegšanai ienesa Ērgļu vidusskolas sportists Kristaps Kalve.
Viena no Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes koordinatorēm Ērgļu vidusskolā Indra Rone atklāja, ka Ērgļu novadu pārstāvēja 26 dalībnieki, Madonas novadu – 86 dalībnieki no Madonas vidusskolām, Kalsnavas, Kusas, Mārcienas, Sarkaņu, Vestienas pamatskolas. Kā ierasts, Ērgļu vidusskola bija sagatavojusi ap 80 brīvprātīgo palīgu, gidu, un olimpiādes norisē darbojās arī daudzi pedagogi.
Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sacensībās Ērgļos tika sadalīti medaļu komplekti sešos ziemas sporta veidos – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, hokejā, slidošanā. Septītajā – kamaniņu sportā – sacensības notiks Siguldā 12.-14. februārī.
Vislielākais dalībnieku skaits arī šogad bija distanču slēpošanā – vairāk nekā 300 jauniešu. Biatlonā spēkiem mērojās 95 jaunie sportisti, un šīs sacensības vadīja galvenais tiesnesis, bijušais biatlonists un olimpisko spēļu dalībnieks Gundars Upenieks. Biatlons un distanču slēpošana ir mūsu novada populārie sporta veidi, kur arī gūti vislabākie panākumi. Snovbordā un kalnu slēpošanā, kas notika Viešūra kalnā, sacentās 212 kalnu slēpotāji un 105 snovbordisti, bet pie Ērgļu vidusskolas izveidotajā slidotavā spēkiem mērojās 125 ātrslidotāji.
Medaļu skaita kopvērtējumā 1. vietu ar 7 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas medaļām ieguva Alūksnes novada vidusskola, 2. vietu ar 5 zelta, 5 sudraba un 5 bronzas medaļām ieņēma Madonas pilsētas 1. vidusskola, bet trešo vietu – Madonas Valsts ģimnāzija, izcīnot 3 zelta, 5 sudraba un 2 bronzas medaļas. Madonas pilsētas 1. vidusskolai medaļas palīdzēja izcīnīt Elizabete Paura, Kima Krūmiņa, Lauris Kaparkalējs, Gustavs Sināts, Ramona Pētersone, Ilvars Bisenieks, Jēkabs Putniņš, Silvestrs Švauksts, Agita Lapsa, Līva Šahno, Reinis Cīrulis, Uvis Akmentiņš, kā arī Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādes dalībnieces, kas atgriezušās no Austrijas un Lihtenšteinas, – Karīna Pētersone un Līna Nagle. Savukārt Madonas Valsts ģimnāzijas komandā piedalījās un medaļas guva: Raimo Vīgants (2 zelta medaļas), Niks Saulītis, Artūrs Ivanovs, Toms Zvirgzdiņš, Kitija Auziņa, Toms Tipainis, Anete Kaparkalēja, Niks Pļaviņš, Monika Baduna, Sandris Tučāns, Karīna Pitkeviča, Arvis Kalniņš.
Hokeja turnīrā par olimpiādes godalgām cīnījās 16 komandas, kas kopā pulcēja 133 dalībniekus, viņu vidū – arī spēlētājus no Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Ērgļu vidusskolas. Finālā olimpiādes zelta godalgas tika Tukuma Raiņa ģimnāzijas spēlētājiem, otrajā vietā – Rīgas Imantas vidusskolas jaunie hokejisti, bet trešajā – Rīgas Valsts vācu ģimnāzija.
Ar rezultātiem var iepazīties interneta portālā www.olimpiade.lv.