Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Skandibus kausu” hokejā izcīna rīdzinieki

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 26.01.2015.

“Skandibus kausu” hokejā izcīna rīdzinieki
Burtu lielums

Aizvadīto sestdienu, kas Madonas pilsētā iezīmējās ar daudzām sportiskām aktivitātēm un nozīmīgām sacensībām, var nosaukt arī par hokeja dienu Madonā, jo pilsētas ledus laukumā todien norisinājās gan aizraujošs hokeja izcīņas turnīrs, gan svarīga 3. līgas NAHL/Rīga – SPORTS LUKSS čempionāta spēle starp Winter Classic Latvāņi un Tornado/Feinbaltic.

Pirmie sacensības rīta pusē sāka „Skandibus kausa 2015" izcīņas dalībnieki. Jaunajā gadā šis bija pirmais, bet šajā sezonā jau otrais hokeja turnīrs Madonā.
Kā pirms mača pastāstīja Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums un „Skandibus" hokeja komandas pārstāvis Gvido Čerbakovs, „Skandibus kausa 2015" izcīņā piedalīsies trīs komandas. Viņi neslēpa, ka būtu gandarīti, ja uzvaru šajā turnīrā izdotos izcīnīt mājinieku komandai. Arī viens no tās atbalstītājiem, labs hokeja spēles pazinējs un hokeja fans Haralds Pūce atzina, ka jutīs līdzi visām komandām, bet visvairāk, protams, „Skandibus" hokejistiem.
– Pateicoties SIA „Skandibus", turnīra galvenajam organizatoram un sponsoram, arī tiks izcīnīts „Skandibus kauss" hokejā. Piedalīties turnīrā tika uzaicināta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda no Rīgas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda no Liepājas, un kausa izcīņā, protams, piedalīsies arī mājinieku komanda – „Skandibus", kurā arī spēlē vairāki vietējie ugunsdzēsēji. Uzvarētājs noskaidrosies, manuprāt, ļoti aizraujošās savstarpējās spēlēs. Savukārt Madonas novada pašvaldība šoreiz ir starp informatīvajiem šī pasākuma atbalstītājiem, – uzsvēra Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums.
Pirmie ledus laukumā devās un spēkiem mērojās madonieši un liepājnieki. Spēle sākās ar mūsējo uzbrukumiem, un rezultāts jau itin drīz kļuva 2 : 0, bet pirmais vārtus guva Tomass Holsts.
– Tas nav tikai mans nopelns. Es saņēmu ļoti labu Uģa Melbārža piespēli, un tad jau precīzi trāpīt vārtos nebija grūti, – „Staram" atklāja turnīra pirmo vārtu guvējs.
Šajā spēlē uzvaru izcīnīja madonieši, bet otrajā spēlē (arī pret liepājniekiem) uzvarēja rīdzinieki, līdz ar to „Skandibus kausa 2015" finālā sacentās madonieši un rīdzinieki. Uzvaru un līdz ar to arī kausu ieguva rīdzinieki.
Šīs sezonas pirmie turnīri ir veiksmīgi aizvadīti. Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums, vaicāts par nākotnes iecerēm, atzina, ka tie nebūs vienīgie turnīri Madonas hokeja laukumā, un izteica cerību, ka šogad tos varbūt izdosies noorganizēt pat vairāk nekā pērn: ir pat doma sarīkot Madonas novada hokeja čempionātu vairākās kārtās. Ja laikapstākļi ļaus, arī šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, tiks sarīkots hokeja turnīrs bērniem un citi.
„Skandibus" hokeja komanda ir viena no spēcīgākajām Madonas novadā, un tajā spēlē 20 hokejistu. Komanda pamatoti var lepoties ar to, ka to veido tikai Madonas novadā dzīvojošie hokejisti un leģionāri no citiem novadiem vai pilsētām netiek piesaistīti. Kā pastāstīja komandas pārstāvis Gvido Čerbakovs, daudzi Madonas hokejisti zem „Skandibus" karoga spēlē tikai otro gadu.
– Mūsu mērķis, spēlējot hokeju un organizējot šādus turnīrus, ir veicināt hokeja attīstību Madonā. Vienu brīdi tas nedaudz tā kā bija piemirsts, tāpēc nolēmām tradīcijas atjaunot un izveidot komandu. Turklāt nevis tikai tādēļ, lai tajā spēlētu pieredzējušie hokejisti, kuri to ir darījuši gadiem ilgi, bet arī lai piesaistītu jauniešus, jaunus spēlētājus, tādus kā četrpadsmitgadīgais Ivo Mālnieks, kuri ne tikai nāktu un spēlētu hokeju, bet arī izprastu, ka ir jārūpējas par Madonas hokeja laukumu un te ir jāstrādā, tāpat jāpalīdz arī uzliet ledu, – akcentēja Gvido Čerbakovs.
„Skandibus" hokeja komanda, līdzīgi kā „Latvāņi", spēlē arī Entu-ziastu līgā kopā ar Rīgas komandām. Entuziastu līgā startē komandas, kam hokejs vairāk ir kā hobijs, tautas sports. „Skandibus" hokeja komandai panākumi pagaidām ir mainīgi, bet spēle, kā atzina Gvido Čerbakovs, pamazām uzlabojas, lai arī ripas vārtos tik bieži, kā gribētos, vēl nelido.
„Skandibus" komandas panākumus Entuziastu hokeja līgā lielā mērā nosaka Madonas hokeja zelta paaudze – Vasilijs Trusovs, Uģis Melbārdis un daži citi, kam ir liela hokeja izpratne un kuri ne tikai pašaizliedzīgi spēlē laukumā, bet arī palīdz izstrādāt spēles stratēģiju. Nekad padomu neatsaka arī Dmitrijs Novikovs, kas tagad spēlē Rīgā, tāpat sava nozīme ir spēļu videoierakstiem. Pērn komandu trenēja Guntis Džeriņš, bet jāsaprot, ka treniņi notiek atklātajā hokeja laukumā, kur ledus nebūt nav tik noturīgs un ziemas, kā zināms, pat sniegotajā Madonā ir ļoti dažādas, bieži vien – ar atkušņiem, līdz ar to treniņus nav iespējams saplānot tā, lai piesaistītu pastāvīgu treneri.
Uz jautājumu, ko pašam nozīmē hokejs, Gvido Čerbakovs atklāja, ka uz dīķiem to spēlē jau no mazotnes, bet hokejista formā –
gadus piecus. Pirmie soļi uz lielā hokeja laukuma viņam bija kopā ar „Lubānas lūšiem".
– Es esmu atvērts visiem, kam patīk hokejs un kuri grib to spēlēt. Man patīk, ka Madonas hokeja laukumā var sadzīvot visi – gan tie, kas hokeju spēlē ļoti labi, gan tie, kuriem tas vēl tik labi nepadodas, – piebilda Gvido Čerbakovs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px