Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sezonu sāk pirmā sniega treniņnometnē Idrē

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 06.12.2022.

Sezonu sāk pirmā sniega treniņnometnē Idrē
Burtu lielums

Nesen no pirmā sniega treniņnometnes Zviedrijā, slēpošanas centrā Idreffall, mājās atgriezušies Madonas BJSS Latvijas izlašu kandidāti ziemas sporta veidos. No 9. līdz 25. novembrim treniņnometnē Zviedrijā, Idrē, pirmo sniegu iemēģināja Madonas BJSS septiņi sportisti un treneris Gunārs Ikaunieks.

Kā jau katru gadu rudenī, kamēr pie mums sniega vēl nav, lai labāk sagatavotos jaunajai sezonai un gaidāmajām atbildīgajām starptautiskajām sacensībām, Madonas BJSS sportistu izlase uzsāka trenēties nometnē zviedru zemē.
Gatavojoties Eiropas un pasaules ziemas čempionātiem gan ziemas orientēšanās uz slēpēm, gan dažāda ranga sacensībām distanču slēpošanā, arī šoruden Madonas BJSS sportistiem bija iespēja veikt treniņprocesu pirmā sniega treniņnometnē Idrē.
Treniņnometnē piedalījās Anete Strauta, Elīza Madsena, Ritvars Ļepeškins, Dāvis Vintišs, Uģis Roberts Beķeris, Linda Kaparkalēja un Gustavs Sināts kopā ar treneri Gunāru Ikaunieku.
To, ka nometnes laiks aizritējis ļoti ātri, bijis treniņiem piepildīts, atzina Gunārs Ikaunieks: – Idrē mūs sagaidīja silti laikapstākļi, vienu dienu bija pat plus10 grādu. Taču, izmantojot pagājušajā sezonā saražotā un deponētā sniega krājumus, tur jau bija kvalitatīvi sagatavotas mākslīgā sniega trases. Vēlāk arī uzsniga īstais sniegs. Veicām divus treniņus katru dienu, jo, mājās esot, tik intensīvi treniņi nenotiek.
2023. gadā no 30. janvāra līdz 5. februārim Madonas sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" kļūs par mājvietu lielākajam ziemas orientēšanās pasākumam pasaulē, kur vienlaicīgi notiks Eiropas čempionāts, Pasaules kausa posms, pasaules junioru čempionāts un Eiropas jauniešu čempionāts ziemas orientēšanās uz slēpēm. Tāpēc arī mūsu sportistiem, kas piedalīsies, pārstāvēs Madonu un Latvijas izlasi, jābūt labā formā.

– Kopumā nometne bija izdevusies, – uzaicināts dalīties iespaidos par pirmā sniega treniņnometni, sacīja Ritvars Ļepeškins no Cesvaines. – Aizvadījām Idrē kvalitatīvu pirmā sniega treniņnometni. Trase bija vien aptuveni 4 kilometrus gara, jo arī Zviedrijā bija silts laiks, nebija sasnidzis pietiekams sniega daudzums. Taču tika veikti dažādi treniņi dienās, kad trasē nevarēja tikt. Slēpošana tika aizstāta ar skriešanu un fizisko treniņu. Jauno sezonu atklājot distanču slēpošanā, saskaitīju vien vairāk kā 430 kilometru, nācās dažus treniņus izlaist kājas problēmu dēļ. Visvairāk treniņnometnē patika slēpošanas intervāli un garie treniņi.
Lielākais pārsteigums, atgriežoties no nometnes, bija Latvijas ziemīgie apstākļi, jo aizbraucot bija silts un no sniega vēl ne miņas, bet atbraucot arī mājas trasēs varēja slēpot un trenēties.
Par atbalstu treniņnometnei jaunieši pateicas Madonas novada pašvaldībai, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolai un vecākiem.

7.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px