Ar divām emocionālām un saspringtām pārspēlēm pret "Skonto Rīga", pretendējot uz augstāko līgu, pirmo sezonu lielajā 11 × 11 futbolā 6. novembrī Rīgā noslēdza Madonas BJSS U-13 futbola komanda. Mūsu puiši tikai pēcspēles sitienu sērijā piekāpās rīdziniekiem.
Jaunajiem futbolistiem "ceļš "uz pārspēli bija garš, jo vispirms Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā bija jāaizvada apakšgrupas spēles no aprīļa līdz augustam, kur astoņu komandu konkurencē pārliecinoši uzvarējām. Sekoja finālturnīrs ar citu apakšgrupu uzvarētājiem, kur mūsu puiši sešu komandu cīņā kļuva par Latvijas čempioniem 1. līgā un izcīnīja tiesības uz pārspēli par iekļūšanu augstākajā līgā.
Ar lielu nepacietību komanda gaidīja un gatavojās sevi apliecināt, spēlējot pret profesionālo "Skonto" futbola akadēmiju, neizjūtot nekādu respektu un ar pārliecību saviem spēkiem.
Par spīti laikapstākļiem – sniegam – pirmajai spēlei bija jānotiek Madonā 4. novembrī. Laukumu sedza bieza sniega sega, bet, novērtējot mūsu komandas fantastisko sniegumu šosezon, Madonas BJSS direktors Voldemārs Šmugais un Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris organizēja laukuma sagatavošanu, lai šī spēle varētu notikt. Liela puišu un vecāku pateicība par to!
Pirmā spēle apliecināja, ka madonieši ir saliedēta un organizēta jauniešu futbola komanda, ar ko rīdziniekiem būs jārēķinās. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1 : 1, tas nozīmēja, ka viss izšķirsies galvaspilsētā atbildes spēlē.
Atbildes spēle "Skonto" manēžā izraisīja ažiotāžu "Skonto" atbalstītāju un jaunatnes futbola cilvēku vidū, jo klubs no maza reģiona, nelielas pilsētas līdzvērtīgi spēlē ar profesionālu futbola akadēmiju ar lieliem resursiem. Šajā spēlē mūsu puiši bez satraukuma turpināja līdzvērtīgu cīņu ar pretiniekiem. Pirmajā puslaikā spējām pārņemt iniciatīvu un, spēlējot augstā presingā, piespiest "Skonto" puišus kļūdīties savā laukuma pusē. Mūsu uzbrucēji mērķtiecīgi lauzās uz pretinieku vārtiem, un vienā no momentiem tikai ar noteikumu pārkāpumu pretinieki apturēja uzbrukumu. Piešķirtais soda sitiens no 16 m tika realizēts, un ar 1 : 0 madonieši izvirzījās vadībā. Spēles turpinājumā pieauga rīdzinieku pārsvars, bet mūsu puiši veiksmīgi neitralizēja bīstamos momentus. Diemžēl 10 minūtes pirms spēles beigām līdz šim nemanāmais tiesnesis nozīmēja apšaubāmu 11 metru sitienu, kuru pretinieks realizēja, un rezultāts izlīdzinājās – 1 : 1. Spēle ar šādu rezultātu arī noslēdzās, un tas nozīmēja, ka uzvarētājs divu spēļu summā tika noskaidrots tikai ar pēcspēles soda sitieniem, kur ar 6 : 5 veiksmīgāki bija "Skonto" spēlētāji.
Mūsu puišiem emocijas par sportisko rezultātu mijās ar gandarījumu par individuālo sniegumu un kopējo komandas kvalitāti spēlē pret augstākās līgas komandu.
Šī sezona, rezultāts un pārspēle ir vēsturiska Madonas un Ziemeļaustrumu reģiona futbolam un piemērs, ka ar vēlmi, darbu un disciplīnu var sasniegt augstu līmeni.