Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sezonas turpinājumā – klupieni

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 01.11.2016.

Burtu lielums

Salīdzinoši labajam jaunās florbola sezonas sākumam turpinājums 1. līgas komandai FK „Madona" vairs nav bijis tik veiksmīgs – pēdējās trīs spēlēs ciesta sakāve.

23. oktobrī madonieši devās šosezon tālākajā izbraukumā – uz Roju, kur bija jācīnās ar vietējo FK „Roja Rauda Print". Visu spēles gaitu cīņa noritēja punkts punktā, un tikai otrās trešdaļas sākumā viesiem bija izdevies iegūt divu vārtu pārsvaru. Trešās trešdaļas vidū madonieši turēja vienu vārtu pārsvaru, taču spēles pamatlaika 56. minūtē divi zaudētie vārti izšķīra spēles likteni – zaudējums (5 : 6), un tālais ceļš mājup bija jāmēro bez gandarījuma par izcīnītu uzvaru. Madoniešu rindās rezultatīvākie bija Sandijs Kalniņš (2 + 1) un Māris Zicmanis (1 + 2). Pirmo pilno spēli šosezon aizvadīja FK „Madona" vārtsargs Kristaps Novikovs, kas no 45 pretinieku metieniem atvairīja 39. Labākā spēlētāja balvu šajā spēlē ieguva aizsargs Andis Stafeckis.

No mājas spēles paņem punktu
Nākamā spēle tika aizvadīta 28. oktobrī Madonā ar „Rockets-1". Arī šā mača rezultāts bija tikai ar vienu vārtu starpību. Tiesa, ne par labu mājiniekiem, taču atšķirībā no spēles Rojā šajā madonieši spēja paņemt vienu punktu, jo uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums. Spēle noritēja kā pa viļņiem. Pirmajā daļā sekmīgāk darbojās mājinieki, panākot pat divu vārtu pārsvaru, taču mača turpinājumā pretinieki rezultātu izlīdzināja un izrāvās vadībā. Pateicoties Agnim Kaļvam un Sandijam Kalniņam, kuri spēles pamatlaika galotnē guva vārtus, tika panākts pagarinājums, tajā sekmīgāk darbojās rīdzinieki. Rezultāts – 6 : 7.
Mājiniekiem rezultatīvākais šajā spēlē bija Sandijs Kalniņš (3 + 0), viņam arī labākā spēlētāja balva, savukārt divos no šiem vārtu guvumiem pa piespēlei deva Edgars Gailums, kam spēlē kopumā trīs šādi rezultativitātes punkti, jo ar piespēli viņš vārtus palīdzēja gūt arī Andim Aizpurietim (1 + 1).

Lielvārdē aizķerties neizdodas
Iepriekšējās divās spēlēs madoniešus nosacīti varēja dēvēt par nelieliem favorītiem, taču nākamais mačs jau bija jāspēlē kā izteiktam otrajam numuram, jo pretiniekos bija pašreizējie čempionāta līderi (astoņās spēlēs tikai viens zaudējums) „Lielvārde/Fans", ar kuriem FK „Madona" tikās izbraukumā. Favorītu statusu šajā spēlē Lielvārdei līdz pat pēdējai spēles pamatlaika trešdaļai tā īsti gan neizdevās apliecināt, jo līdz pat 40. minūtei saglabājās neizšķirts – 3 : 3, bet trešās trešdaļas sākumā madonieši, pateicoties Edgara Gailuma vārtiem, pat izvirzījās vadībā. Diemžēl spēles galotne FK „Madona" nebija veiksmīga. Atlikušajās perioda minūtēs lielvārdieši guva piecus bezatbildes vārtus un noņēma visus jautājumus par to, kurš ir spēles uzvarētājs. Spēles rezultāts – 4 : 8.
Komandas kapteinim Edgaram Gailumam šajā spēlē – divi vārtu guvumi, Sandijam Kalniņam – vārti un piespēle, gluži tāpat kā šīs sezonas jaunpienācējam Mārim Zicmanim, kas ieguva arī mača labākā spēlētāja balvu.

„Kalsnava" pretiniekam ceļu vairs negriež
Salīdzinot ar pagājušo sezonu, sniegumu krietni vien uzlabojis arī Latvijas florbola čempionāta 2. līgā spēlējošais FK „Kalsnava", kas ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem šobrīd Vidzemes apakšgrupā atrodas trešajā vietā (10 komandu konkurencē). Jāpiebilst, ka vairāki FK „Madona" spēlētāji spēlē arī FK „Kalsnava" (var teikt arī, ka ir otrādāk) rindās. Sīvākās ir bijušas tieši pēdējās divas cīņas ar ierasti spēka spēli mīlošajām „Rēzeknes BJSS" un jo īpaši „Koknesi". Abos mačos uzvarētājs tika noskaidrots ar vienu vārtu starpību. Pirmajā spēlē ar rēzekniešiem šķita, ka kalsnavieši savās mājās uzvaru ir nodrošinājuši jau pirmajā periodā, jo rezultāts uz tablo vēstīja – 7 : 1. Taču otrajā un trešajā trešdaļā pamodās viesu uzbrukums, līdz ar to tikai ar grūtībām FK „Kalsnava" izdevās tikt pie uzvaras. Rezultāts – 11 : 10. Mājinieku rindās šajā mačā uguņoja Haralds Niedrītis (4 + 3 un labākā spēlētāja balva), Sandijs Kalniņš un Agnis Kaļva
(abiem pa 4 + 4).
Spēli ar „Koknesi" kalsnavieši aizvadīja izbraukumā, un tie, kuri ir spēlējuši ar koknesiešiem viņu mājās, zina, ka tā nav pastaiga ziedu laukā. Tiesa, līdz pat trešās trešdaļas sākumam (ieskaitot) šķita, ka uzvaras izcīnīšana FK „Kalsnava" grūtības nesagādās, jo, kad līdz spēles pamatlaika beigām bija atlikušas vien sešas minūtes, kalsnaviešiem bija iekrāts piecu vārtu pārsvars. Taču līdzīgi kā mačā ar „Rēzeknes BJSS" arī tik ievērojamu pārsvaru noturēt neizdevās. Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks un vēlāk arī pēcspēles soda metieni, kuros – un līdz ar to arī visā spēlē – pārāki bija koknesieši. Rezultāts – 12 : 11, un no spēles paņemts viens punkts.
FK „Kalsnava" nākamo maču aizvadīs 4. novembrī pulksten 20 Kalsnavas pamatskolas sporta zālē. Savukārt FK „Madona" ar saviem pirmā apļa pāridarītājiem FK „Roja Rauda Print" tiksies dienu vēlāk, 5. novembrī, pulksten 19.30 Madonas sporta centrā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px