10. decembrī Madonas pilsētas sporta centrā norisinājās pussezonas fināls bērnu un jaunatnes čempionātā 64 lauciņu dambretē.
Sacensībās uz ceturto dambretes spēles kārtu ieradās 75 dalībnieki – 36 meitenes un 39 zēni. Katram bija jāizspēlē septiņas partijas. Meitenes spēlēja kopā ar zēniem.
Iesācēju grupā sacentās 27 dalībnieki (11 meitenes un 16 zēni). Meitenēm 1. un 2. vietu izcīnīja dzelzavietes Amanda Švirkste un Estere Mizuka, 3. vieta tika Megijai Kokarei no Barkavas. Zēniem 1. un 2. vietā – liezērieši Kristaps Dolbe un Jēkabs Stepiņš, bet 3. vietā – barkavietis Mārcis Erastovs.
Jaunākajā grupā spēlēja 27 dalībnieki (14 meitenes un 13 zēni). Meitenēm 1. un 3. vietu izcīnīja liezērietes Terēze Stepiņa un Elena Mikoviča, 2. vietā – Dina Jūlija Juhneviča no Dzelzavas pagasta. Zēniem 1. vieta tika barkavietim Laurim Tomiņam, 2. vietā – dzelzavietis Kaspars Skudra, bet par 3. vietu jāpriecājas Aleksam Kozulim no Degumnieku pamatskolas.
Vidējā grupā dambreti spēlēja 20 dalībnieki (11 meitenes un 9 zēni). Meitenēm 1. un 2. vietu izcīnīja liezērietes Kristiāna Fridrihsone un Signe Lāsma Strazdiņa, 3. vietā – barkaviete Diāna Toča. Zēniem 1. vieta tika ģimnāzistam Jevgēnijam Stepanovam, 2. vieta – barkavietim Kristiānam Mileiko, bet 3. vietā ierindojās Adrians Romanovskis no Madonas pilsētas 2. vidusskolas.
Sacensību noslēgumā pēc izcīnītajiem punktiem izvērtēja trīs labākās kārtas no četrām. Četrās sacensību kārtās piedalījās 114 dalībnieki (48 meitenes un 66 zēni). Pussezonas finālā pēc četru kārtu kopvērtējuma rezultāti ir apkopoti.
Iesācēju grupā starp 14 meitenēm čempiones titulu izcīnīja dzelzaviete Amanda Švirkste, sudrabs tika dzelzavietei Esterei Mizukai, bronza – bērzaunietei Jolantai Cīrulei. 24 zēnu starpā par uzvarētāju kļuva Kristaps Dolbe no Liezēres. Sudraba medaļu ieguva barkavietis Dāniels Sondars un kalsnavietis Jānis Spaile, bet bronzas medaļu saņēma Markuss Ukrijs no Madonas pilsētas 2. vidusskolas.
Jaunākajā grupā 17 meiteņu konkurencē uzvaru izcīnīja liezēriete Terēze Stepiņa, sudraba medaļa tika pasniegta liezērietei Sintijai Briedei, bet bronzas – dzelzavietei Dinai Jūlijai Juhnevičai. Starp 23 zēniem zelts tika dzelzavietim Kasparam Skudram, sudraba godalga – Degumnieku spēlētājam Aleksam Kozulim, bronza – liezērietim Jurim Mikovičam un barkavietim Kristapam Vilkam.
Vidējā grupā čempionātā piedalījās 17 meitenes. Uzvarēja liezēriete Kristiāna Fridrihsone, 2. vieta – liezērietei Signei Lāsmai Strazdiņai, 3. vieta – barkavietei Diānai Točai un dzelzavietei Jolantai Lūsei. 19 zēni čempionātā cīnījās par uzvaru. Čempiona kausu izcīnīja ģimnāzists Jevgēnijs Stepanovs, atstājot aiz sevis barkavieti Kristiānu Mileiko un Adrianu Romanovski no Madonas pilsētas 2. vidusskolas. Vecākās grupas trim spēlētājiem vietu sadalījums ir šāds: zelts – dzelzavietim Guntim Skudram un liezērietei Violetai Maksimivai, sudrabs – madonietim Dairim Stvolkovam no Madonas pilsētas 2. vidusskolas.
Pusgada uzvarētāju apbalvošanai skaistos kausus un medaļas sagādāja novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu!
Jaunajā gadā ieplānots čempionātu turpināt. Arī nākamgad paredzētas četras dambretes kārtas. Gada noslēgumā uzvarētājus noteiks, vērtējot sešus labākos posmus. Madonas novada bērnu un jauniešu čempionāta noslēgums un apbalvošana paredzēta 29. aprīlī.
Tiekamies Madonas sporta centrā 28. janvārī pulksten 10.
Priecīgus svētkus!
14.12.2016.