Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sākusies ziemas sporta sacensību sezona

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 04.01.2016.

Sākusies ziemas sporta sacensību sezona
Burtu lielums

Jauno gadu esam sagaidījuši ar salu un arī sniegu, ko visi tā trūkuma laikā piesaucām. Arī slēpotājiem un biatlonistiem beidzot ir sākusies jaunā sezona. Brīvdienās – 2. un 3. janvārī – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās pirmās ziemas sezonas sacensības – Madshus Latvijas kausa pirmais posms biatlonā.

Ziemassvētku balvas izcīņas sacensības Priekuļos sniega trūkuma dēļ pagājušā gada siltajā decembra nogalē nenotika.
Spītējot stindzinošam salam, kad visu dienu pieturējās mīnus 15 grādu, "Smeceres sila" baltajās trasēs pulcējās biatlonisti no Alūksnes, Talsiem, Daugavpils, Cēsīm, Aiz-
kraukles, protams, no Madonas, kā arī Lietuvas biatlonisti. Abās sacensību dienās kopā ar biatlonistiem bija arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka un viceprezidents Gundars Upenieks.
Pirmajā dienā dalībnieki sacentās biatlona sprintā, bet otrajā dienā – masu startā.
Vīriešiem abās sacensību dienās divi galvenie līderi un pretendenti uz uzvaru bija madonieši – biatlonists Rolands Pužulis un distanču slēpotājs Arvis Liepiņš. 9 km sprinta distancē uzvarēja Arvis Liepiņš, 2. vietā atstājot Rolandu Pužuli, bet 12 km masu startā 1. vietu izcīnīja Rolands Pužulis, apsteidzot Arvi Liepiņu.
Sievietēm abās sacensību dienās bez konkurences uzvarēja Anda Muižniece.
Vienlaikus jauniešu grupās šīs bija atlases sacensības līdzdalībai jauniešu pasaules čempionātā Rumānijā un jaunatnes olimpiādei Norvēģijā.
Uz pasaules čempionātu un Jaunatnes ziemas olimpiādi pretendē arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) biatlonisti. Ieva Pūce B grupā masu startā 7,5 km distancē ieņēma 1. vietu, taču vēl ir jāpiedalās otrajās atlases sacensībās, kas šonedēļ norisināsies Priekuļos.
Madshus Latvijas kausa pirmais posms bija arī pirmās šīs sezonas sacensības Madonas BJSS biatlona nodaļas audzēkņiem, kas uz pirmā sniega bija patrenējušies vien dažas reizes.
No Madonas BJSS sportistiem C grupā jaunietēm sprintā 2. vietā – Agnija Nagle, 3. vietā – Kima Krūmiņa. B grupā jaunietēm, ja atskaita no vietu sadalījuma lietuvietes, Ieva Pūce ieņēma 3. vietu.
Masu startā 10 km distancē Ilvars Bisenieks ierindojās 4. vietā. B grupā uzvaru svinēja Ieva Pūce, bet no Latvijas biatlonistēm Karīna Pitkeviča bija trešā labākā (kopā ar lietuvietēm – 7. vietā). C grupā masu startā 2. vietā – Anrijs Pušņakovs. Veterānu sacensībās abās dienās otro vietu ieguva Jānis Putniņš.
Ar pilniem rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.smeceressils.lv.
Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka atgādināja, ka pagājušajā gadā Latvijas biatlonam apritēja 55 gadi, kas liecina par to, ka biatlonam ir jau sava vēsture. Par to vēsta arī plakāts pie "Smeceres sila" sportistu un tiesnešu mājas. Viņa uzteica gan biatlona veterānus, gan visus sacensību dalībniekus, kas pēc jaunā gada sagaidīšanas tik kuplā skaitā ir sapulcējušies "Smeceres silā". – Labie paraugi iedvesmo un dod pārliecību, ka mēs varam. Cerība, prieks un lepnums ir ikviens biatlonists, kurš ar sirdi un dvēseli nodarbojas ar sportu, ar savu sporta veidu. Katram ir jānotic sev, ir jāizvirza lieli mērķi, uz kuriem tiekties. Biatlonists Andrejs Rastorgujevs savā mērķtiecībā ir ticis tālāk un ir labais paraugs, kā ar neatlaidīgu darbu var ko sasniegt. Mēs varam būt tie, kurus rāda starptautisko televīziju kameras. Arī Baiba Bendika parāda nopietnu darbu, bet rezultāti nenāk ātri. Jaunieviestajās Pasaules kausa izcīņas pāru stafetes sacensībās (viens vīrietis, viena sieviete) Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika izcīnīja pasaulē augsto 8. vietu, – sacīja Baiba Broka.
Viņa papildināja, ka biatlonam uzticīgo sponsoru saimi ir papildinājusi kompānija BTA ar īpašu mērķprogrammu Andrejam Rastorgujevam. – Par to, lai biatlons varētu attīstīties, paldies jāsaka uzņēmējiem, kuri mūs atbalsta. Ir jāizcīna pasaules reitingos augstas vietas, lai iegūtu papildu finansējumu, kāds šobrīd ir Andrejam. Taču, ja neatbalstīsim mūsu jauniešus un juniorus, kas spēj aizbraukt uz ārzemēm, tad biatlona nebūs. Jaunajai paaudzei ir jābūt motivācijai un jāsniedz šī motivācija, – uzskatu pauda Baiba Broka.
Latvijas Biatlona federācijas prezidente novērtēja arī "brīnumainās pārvērtības", kad gada sākumā "Smeceres sila" trasēs ir noklāta bagātīga kārta mākslīgā sniega: – Madona attaisno savu vārdu kā ziemas galvaspilsēta, arī slēpošanas un biatlona centrs. Ja mums sniega trūkuma dēļ bija jāatceļ sacensības 26.-28. decembrī Priekuļos, madonieši apņēmās: "Mēs savas sacensības neatcelsim!" Arī daba nāca palīgā, atnāca gan sals, gan sniegs. Apstākļi slēpošanai ir labi, sportistiem šeit patīk. Pašvaldība sportu saprot un atbalsta. Lai vairāk ir to, kas tur īkšķus un nāk uz sacensībām ar labām domām!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px