Pagājušās nedēļas nogalē ar vairākām aizraujošām spēlēm ELVI florbola līgā (agrāk pazīstama kā Virslīga), no kurām oficiālās atklāšanas spēles statuss tika piešķirts ELVI līgas pērnās sezonas čempionu Cēsu „Lekringa" un vicečempionu „Mogo-RTU/Rockets" duelim, sākās jaunā Latvijas florbola sezona.
Šonedēļ spēles uzsāks arī Latvijas čempionāta 1. līgā spēlējošās komandas, starp tām jau tradicionāli ir arī FK „Madona", kas pērn cīnījās līdz ceturtdaļfinālam, kur divās sīvās cīņās piekāpās vicečempioniem „Talsi/Apelsīns". Pirmo spēli trenera Kalvja Koskeviča vadībā florbola komanda „Madona", kurā šosezon plānots iekļaut vairākus gados jaunus spēlētājus no visa Madonas novada, aizvadīs 26. septembrī pulksten 16 Rīgā pret vietējo „RTU/Rockets". Pirmo spēli mājās madonieši aizvadīs 3. oktobrī pulksten 18.30 pret „Lekrings 1".
Pagājušajā sezonā madoniešiem bija pamats brīnīties, kādēļ tieši FK „Madona" ielozēti visi tālie izbraukumi uz Kurzemi, bet šogad Latvijas Florbola savienība sarūpējusi citu „pārsteigumu". Komplektējot 1. līgas Vidzemes un Centra apakšgrupas, madoniešiem Vidzemes apakšgrupā no 7 pretiniekiem tikai vecie paziņas no „Rēzeknes /BJSS" nav tā dēvētais fārmklubs, kāda no ELVI līgā spēlējošajām komandām, kas nozīmē, ka sezonas gaitā Madonas jaunie spēlētāji izbaudīs cīņas ar Latvijas spēcīgākajā florbola līgā spēlējošiem florbolistiem. Uz šo faktu var raudzīties divējādi. Spēlēšana spēcīgākā konkurencē sekmē izaugsmi, taču mazinās vienlīdzīgas cīņas princips, kas būtu jāiemieso pēc komandu dalījuma spēku samēriem atšķirīgās līgās.
Šosezon Madonas novada spēlētāji 1. līgā cīnīsies ar pagājušās sezonas čempioniem „LU/FS Masters", „Rēzeknes/BJSS", „RTU/Rockets", „Rubene1", „LIELVĀRDE/FANS", „Lekrings1" un „FK Rīga 1".
Florbola komanda Madonā nebūs vienīgā, kas šosezon spēlēs Latvijas florbola čempionātā. Komandu 2. līgā ir pieteikusies „Kalsnava". 2. līgas spēļu grafiks vēl nav sastādīts. Madonas novada jauniešu spēlētāji šosezon spēlēs vairākās jaunatnes čempionāta vecuma grupās.
Turpmāk dalījums Madonas un Kalsnavas spēlētājos un komandās būs vien nosacīts, jo īsi pirms jaunās sezonas sākuma florbola kluba „Madona" pārstāvji vienojās ar Kalsnavas florbola dzīves kūrētājiem, ka turpmāk visi centieni attīstīt florbolu novadā notiks galvenokārt uz vienota kluba bāzes.